Kuzaj zwycięża w hołdzie kolegom

Zwycięzcami czwartego Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza została załoga Automobilklubu Rzemieślnik Warszawa w składzie Leszek Kuzaj - Aleksandra Fugrał w Skodzie Fabii WRC

Memoriał jest coroczną ogólnopolską imprezą rozgrywaną w formie superoesu. Zawody ku czci dwóch wspaniałych polskich kierowców rajdowych odbyły się wczoraj, 28 lutego na ulicach Wieliczki.

Walka o pierwsze miejsce była bardzo zażarta. Podczas pierwszej próby Kuzaj potrącił szykanę co poskutkowało doliczeniem karnych sekund. Po pierwszym przejeździe załoga Skody znajdowała się na trzecim miejscu, za Mariuszem Stecem i Michałem Przystupą w Lancerze Evo IX oraz Marcinem Bełtowskim i Pawłem Drahanem w Subaru Imprezie N12. Drugi przejazd był już bezbłędny i Kuzaj z Aleksandrą Furgał na fotelu pilota zdołali przebić się na czoło klasyfikacji.

- Aż mi się łezka w oku kręci. Dla mnie jest to hołd oddany moim kolegom. Co prawda Marian był znacznie starszy od mnie i ten dystans był znacznie większy, ale pamiętam go gdy byłem jeszcze młodym chłopakiem, a on niósł mi pomoc techniczną na odcinkach. Zapamiętałem go, jako świetnego kierowcę. Natomiast Janusz stworzył mnie takiego, jaki jestem, bo walka od pierwszego do ostatniego kilometra dawała nam możliwości regularnego szkolenia się i szukania rezerw w naszej jeździe, co stworzyło w tamtych czasach poziom rajdów taki jak był w naszej rywalizacji zagranicznej - powiedział po wyścigu Leszek Kuzaj

Od tego roku Kuzaj jeździć będzie w Skoda Castrol Rally Team. Do dyspozycji będzie mieć specjalnie przygotowaną Fabię S2000. Na fotelu pilota zasiądzie, podobnie jak w trakcie dwóch poprzednich sezonów, Craig Parry. Kuzaj ścigał się poprzednio między innymi za kierownicą Peugeota oraz Subaru . Oto, jak na początku tego roku skomentował przesiadkę do czeskiego auta.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zostałem wybrany przez polskiego importera Skody do reprezentowania marki na rajdowych trasach w nadchodzącym sezonie sportowym. Skoda Fabia S2000, którą będę dysponował, to obecnie jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie. Nasz program startów w 2010 roku obejmuje 8 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski  - powiedział Leszek Kuzaj.

Tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski rozpoczną się 16 kwietnia Rajdem Elmotu.

ZOBACZ TAKŻE:

Wielkopolanki za kółkiem - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o: