161 km/h kosiarką do trawy

Ile można wycisnąć z kosiarki do trawy? Do tej pory udało się osiągnąć prędkość 130 km/h. Na ten rekord porywa się jednak kolejny śmiałek, chcąc osiągnąć ponad 160 km/h

Choć miłośnikom prędkości może się to wydawać dziwne, także kosiarki do trawy dostarczają ekstremalnych przeżyć. Dotychczasowy rekord prędkości dla tego rodzaju maszyn to niespełna 130 km/h. Co prawda tyle osiąga dziś każdy normalny samochód, ale przyznacie, że na dość niestabilnej kosiarce pędzenie z prędkością autostradową może dostarczyć mnóstwa adrenaliny. A jeśli idzie za tym wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, to mamy zapowiedź prawdziwej przygody.

Grupa entuzjastów z kraju, gdzie trawniki przycina się dwa razy dziennie (Wielka Brytania), postanowiła zrealizować projekt mający na celu pobicie dotychczasowego rekordu prędkości dla kosiarek. Wyczynowa kosiarka do trawy bazuje na seryjnym produkcje firmy Countax. Niestety, nie mamy informacji na temat mocy tego potwora, ale ambitny cel osiągnięcia 100 mli/h (161 km/h) wymaga istotnego podrasowania silnika i układu napędowego.

Zobaczyłem na portalu YouTube, jak Amerykanin Bob Cleveland bije rekord prędkości dla kosiarek do trawy jadąc z imponującą prędkością 80,792 mil/h na słonym jeziorze Bonneville. Byłem pod wrazeniem, ale czułem, że z dobrą załogą możliwe jest osiągnięcie 100 mil/h - powiedział Stephen Vokins, pomysłodawca projektu.

Don Wales dosiądzie kosiarki Countax 27 lutego 2010 roku, kiedy to nastąpi oficjalna próba pobicia rekordu. Jak wygląda jazda kosiarką z prędkością 80 mil/h? Obejrzyjcie film, przedstawiający ustanowienie obecnego rekordu, należącego do Amerykanina Boba Clevelanda:

Kosiarki do trawy mogą mieć jeszcze inne zastosowania, oprócz ich tradycyjnego przeznaczenia, tak jak w tym znakomitym filmie Davida Lyncha:

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Taksówkarzu - nie daj się grypie - ZOBACZ JAK BRONIĆ SIĘ PRZEZ CHOROBĄ

Samochody: Skoda Octavia z instalacją LPG - ogłoszenia