Co robisz za kierownicą?

Odpowiedź jest prosta - prowadzisz samochód. Okazuje się jednak, że Polacy za kierownicą oddają się też słuchaniu muzyki, uprawiają seks, rozmawiają przez telefon i palą papierosy. Co jeszcze można robić, prowadząc auto? Zobacz naszą propozycję na wideo

Z badania przeprowadzonego przez rankomat.pl wynika, że prowadząc samochód Polacy najczęściej oddają się słuchaniu radia lub muzyki z odtwarzaczy CD. Dźwięki muzyki towarzyszą w aucie 37,5% kobiet i 42% mężczyzn. Wysoki odsetek ankietowanych kierowców uprawia lub uprawiało seks w samochodzie. Do takich doświadczeń przyznaje się 29% panów i 15,5% pań.

Spośród ankietowanych, 33% kobiet oraz 25% mężczyzn deklaruje, że podczas jazdy koncentruje się wyłącznie na prowadzeniu samochodu. Rozmowy przez telefon za kółkiem prowadzi 11,5% pań oraz 12% panów. Według Polaków jest to jednocześnie najpoważniejsza przyczyna wypadków spośród wszystkich rozpraszających uwagę czynności wykonywanych podczas prowadzenia auta; taką odpowiedź wskazało 62% kobiet oraz 50,5% mężczyzn. Rozmawianie przez telefon komórkowy to również najbardziej denerwujące zachowanie kierowców w oczach osób, które są pasażerami (wskazanie 29,5% kobiet oraz 26,5% mężczyzn).

Według kobiet, drugą najpoważniejszą przyczyną wypadków jest robienie makijażu np. podczas jazdy w korku (11% odpowiedzi), ale jednocześnie tylko 2% pań deklaruje, że prowadząc auto poświęca się właśnie tej czynności. Polacy nie przyznają się też do palenia papierosów: za kierownicą pali jedynie 1% kobiet i 3,5% mężczyzn. Może dlatego, że gdy kierowcy palą, bardzo przeszkadza to pasażerom, co potwierdziło 18,5% kobiet i 15% mężczyzn.

Choć 79% respondentów badania podczas kierowania samochodem nigdy nie doświadczyło niczego dziwnego, to wielu stawia czoła niecodziennym sytuacjom takim jak: niespodziewane pojawienie się na drodze stada krów lub dzików, zderzenie z ogromnym jeleniem lub sarną, a nawet wpadnięcie przez uchylone okno zająca. Jak pokazuje poniższy film, prowadząc samochód można się nieźle bawić (i wcale nie chodzi o jazdę 500-konnym potworem po zamkniętym torze):

Marcin Sobolewski, źródło: rankomat.pl

Samuraje z twardymi dachami

Tak łatwo można uratować życie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o: