Kolejny Caterham powstanie online

Caterham to brytyjska marka, która na początku lat 70. wykupiła od Lotusa prawa do produkcji modelu Seven. Do dziś ich samochody powstają właściwie w niezmienionej formie. Czas na zmiany jednak zawsze nadchodzi. Czasem są one bardzo nietypowe...

Caterham wpadł bowiem na genialny pomysł - pod szyldem "Project Splitwheel - pierwszy na świecie wirtualny producent samochodów " chce oddać wielbicielom marki i motoryzacji możliwość decydowania, jak będzie wyglądał zupełnie nowy samochód. Nie chodzi oczywiście o sam wygląd. Na stronie www.splitwheel.com internauci będą decydować o wszystkich parametrach samochodu. Od źródła zasilania jednostki napędowej, przez sposób przekazania napędu, rodzaj zawieszenia, kształt nadwozia, aż do wyboru samej nazwy samochodu.

Tak! Na te wszystkie elementy wpływ będą mieli ci, którzy zarejestrują się na stronie. Splitwheel zastrzega, że jedynym wymogiem, jaki stawia użytkownikom, jest pasja do samochodów .

Najpierw każdy będzie mógł zaproponować własny pomysł, czy też rozwiązanie techniczne, a następnie, po burzliwych dyskusjach, wszyscy będą głosować za lub przeciw. Oczywiście to wszystko nie może być aż tak proste, bo łatwo sobie wyobrazić, co mogłoby powstać z takiej liczby pomysłów. Nad wszystkim pieczę będzie sprawował Caterham, który w 2011 roku wyprodukuje samochód , który wstępnie producent definiuje tak:

Jedynym ograniczeniem jest to, że samochód, który ma zostać zaprojektowany, ma być autem sportowym. Nie chodzi jednak o auto wyczynowe. Najważniejszym czynnikiem jest radość płynąca z posiadania i prowadzenia samochodu. Nie można jednak zapomnieć, że projekt musi być realny, tak by dało się go sprzedawać oraz przede wszystkim dlatego, żeby Caterham mógł go wyprodukować.

Poniżej przedstawiamy film Splitwheel, który odpowiada na pytanie: What makes a great performance car??? Odpowiedź poniżej.

jk, źródło: carmagazine.co.uk, Caterham

Znajdź samochód dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o: