Techno Classica 2012

Wczoraj ruszyła 24. edycja targów samochodów zabytkowych w Essen - Techno Classica 2012. Święto miłośników klasycznych aut potrwa do 25 marca

Pierwszy dzień imprezy (21 marca) był otwarty wyłącznie dla dziennikarzy. Od dziś wrota Techno Classica 2012 stoją otworem dla wszystkich. Ubiegły rok był rekordowy pod względem odwiedzin. Na imprezie w Essen pojawiło się ponad 178 tys. osób z 30 krajów. Organizatorzy mają nadzieję, że 24. edycja imprezy przyciągnie jeszcze większą rzeszę zwiedzających.

Ferrari 250 GTO - 50. urodziny

Na 1 200 stanowiskach stanie łącznie około 2 500 samochodów. Zostaną one podzielone pomiędzy 20 halami oraz wygospodarowaną przestrzenią "pod chmurką". Hasło przewodnie imprezy brzmi: "Only the best...". I nie jest ono pustym sloganem, bo na 24. edycję targów przypadają okrągłe jubileusze.

Mercedes świętuje 60-lecie modelu SL, a jego bawarski konkurent obchodzi 40. urodziny sportowego działu M GmbH. Mocną, niemiecką stawkę wypełni również Volkswagen z 30. urodzinami modelu Caddy i Golfa II Pikes Peak. Techno Classica 2012 to jednak nie tylko niemieckie święto.

W Essen nie zabraknie również stoisk m.in. Fiata, Forda i Volvo. Organizatorzy szacują, że na tegoroczną imprezę przybędzie około 180 tys. gości.

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie na stronie organizatora .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen i Karmann na Techno Classica 2011

Kolekcja Ferrari na sprzedaż

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: