Audi buduje 13-piętrową wieżę

W Berlinie trwają prace przy budowie 13-piętrowej wieży ekspozycyjnej Audi. Na powierzchni ponad 22 tys. metrów kwadratowych będą prezentowane najnowsze samochody niemieckiej marki. Otwarcie zaplanowano na początek 2012 roku

Wieża z Land Roverami

Będzie to pierwszy tego typu budynek z logo marki z Ingolstadt. Po raz pierwszy wieżę ekspozycyjną zaprojektowała niemiecka firma Nussbaum na potrzeby promocji firmy Smart. Miało to miejsce w 1997 roku i do dziś ta forma reklamy pozostaje jednym z najbardziej spektakularnych narzędzi marketingowych koncernów samochodowych.

Wieże samochodowe to przeszklone konstrukcje liczące od kilku do kilkunastu kondygnacji, w których zaparkowane jest nawet kilkadziesiąt widocznych z zewnątrz samochodów. W kilkadziesiąt sekund każdy z nich może zostać przetransportowany z ostatniego piętra budynku na parter - tak, by klient mógł go dokładnie obejrzeć. Z takiego rozwiązania korzysta już wiele marek, a wśród nich znajdują się m.in.: BMW, Mercedes-Benz, Opel, Ford, Mazda, Renault i Peugeot.

Obecnie na świecie działa 130 samochodowych wież ekspozycyjnych.

Car Tower NussbaumCar Tower Nussbaum Car Tower Nussbaum

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Audi szykuje zmiany w R8

Audi A1 w wersji "hardcore"

Samochody: ogłoszenia

Więcej o: