Stefan Sielaff przechodzi do Volkswagena

Stefan Sielaff - dyrektor stylistyczny Audi - przenosi się do Volkswagena. Obejmie tam stanowisko szefa projektantów. Sielaff zastąpi Thomasa Ingenlatha, który opuszcza firmę z Wolfsburga

Audi A1 w wersji "hardcore"

Po raz pierwszy, 49-letni dziś Niemiec przekroczył próg siedziby Audi w 1984, jako praktykant. Firma z Ingolstadt szybko doceniła jego talent, przyznała mu stypendium i wysłała do Royal College of Art, by tam uczył się projektowania samochodów od mistrzów tej sztuki. Po ukończeniu kursu, Sielaff wrócił do Audi.

Na początku zajmował się projektowaniem wnętrz aut w Ingolstadt, potem (tym samym) w centrum Audi i Volkswagena w Monachium. Szefem Audi Design Centre został mianowany w 1997 roku. Sielaff miał krótki, trzyletni romans z Mercedesem (w 2003 objął w firmie ze Stuttgartu stanowisko szefa projektantów wnętrz), ale szybko wrócił do Ingolstadt. Tym razem jako dyrektor stylistyczny. Sielaff podlegał bezpośrednio Walterowi De'Silvie.

To Niemiec, przez ostatnie kilka lat, kreował tożsamość stylistyczną marki. To Sielaff forsował pomysł z charakterystycznym, pojedynczym grillem oraz szerokie, oryginalne zastosowanie oświetlenia LED-owego, które stało się wizytówką firmy z Ingolstadt. Niemiec brał też udział w projektowaniu kilku prototypów. Ostateczny kształt zawdzięczają mu między innymi Audi e-Tron Spyder i A2 e-Tron. Maczał on też palce w projektach Audi A8, Audi A6 i modelach Q3 i A1.

Co dalej z Audi? Stanowisko Sielaffa zajmie Wolfgang Egger. Czeka go nie lada wyzwanie. W jednym z ostatnich wywiadów Sielaff zapowiedział, że Audi szykuje się do stylistycznej rewolucji .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A1 | Pierwsza jazda

Ponad 500 KM w Audi A1

Audi A1 - ogłoszenia

Więcej o: