Wyprzedaży nadszedł czas

Rabat ponad 10 tys. zł na Forda Focusa, 9 tys. zł na Peugeota 508, darmowe instalacje gazowe w Fiacie - zaczęła się gorączka wyprzedaży w salonach samochodowych, w której dealerzy kuszą ogromnymi rabatami na większość modeli z rocznika 2011. Prześwietliliśmy ich oferty i sporządziliśmy listę tych, które są najkorzystniejsze dla klientów, jednocześnie mając na uwadze rankingi najczęściej rejestrowanych samochodów w Polsce

Motoryzacją lokomotywą polskiego rynku

Najpopularniejszym modelem w naszym kraju jest niezmiennie Skoda Octavia . Choć liczba rejestracji tego modelu spadła o 5,7% w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku (styczeń-październik), to bazujący na Volkswagenie Golfie samochód został zarejestrowany w liczbie ponad 12 800 egzemplarzy, uzyskując przewagę nad drugim Oplem Astrą wynoszącą prawie 3 500 sztuk. Co proponują nam dealerzy Skody?

Octavia Tour jest oferowana z darmową instalacją gazową, ale tylko w wersji 1.6 MPI (102 KM). Tym samym za 48 100 zł możemy stać się posiadaczami najtańszej gazowej odmiany czeskiego sedana. Dodatkowy pakiet Optimum kosztuje teraz 2 tys. zł (rabat 5 100 zł). W jego skład wchodzi manualna klimatyzacja, elektryczne szyby z przodu, centralny zamek na pilota, komputer pokładowy i dodatkowe sześć głośników. Trzeci pod względem ilości rejestracji w tym roku model - Fabia - jest oferowany z rabatem do 5 tys. zł.

Opla Astrę zarejestrowano w liczbie 9 400 sztuk, co stawia ją na drugim miejscu podium. Niemiecka marka oferuje ją z rabatem do 4 500 zł. Kolejną promocją jest komplet dodatkowych opon zimowych za 499 zł. Biorąc pod uwagę oferty niektórych konkurentów, Opel mógł się bardziej postarać.

Czwarty pod względem popularności w Polsce jest Ford Focus , którego w jednym z salonów znaleźliśmy z rabatem aż 13 990 zł. Należy podkreślić, że jest to oferta pojedynczego dealera Forda. Promocja dotyczy Focusa w wersji hatchback z silnikiem 1.6 Ecobost o mocy 150 KM i z sześciobiegową skrzynią manualną. Samochód ten można kupić za 77 900 zł.

Bardzo rozbudowaną listę promocji posiada Fiat. Oferuje on Pandę My Life, Grande Punto Estiva oraz Estiva Blue&Me z rabatami w wysokości 9 tys. zł. Bravo Dynamic przecenił o 10 tys. zł, Doblo we wszystkich odmianach o 11 tys. zł, a Freemonta Urban (170 KM) nawet o 12 tys. zł. To nie koniec oferty. Zainteresowani autem z instalacją gazową otrzymają ją za darmo, a dodatkowo uzyskają upust 6 500 zł na Lineę, Qubo i Bravo oraz 5 500 zł na Pandę, Grande Punto i Punto Evo .

Pomysły na prezent dla faceta

Ciekawie prezentuje się również propozycja Peugeota, który oferuje 508 w każdej wersji z rabatem w wysokości 9 tys. zł. Najuboższa odmiana tego modelu (1.6 VTI, 120 KM) kosztuje teraz 68 tys. zł. Rabat na model 308 wynosi 7 tys. zł, ale nie dotyczy wersji Business Line z silnikiem 1.6 HDI o mocy 92 KM.

Jeśli chodzi o japońskie podwórko, to interesującą ofertę przygotowało Mitsubishi. Marka spod znaku trzech diamentów sprzedaje Lancera Sportback w każdej wersji wyposażenia i z każdym silnikiem w cenie obniżonej o 8 tys. zł. Tym samym za najtańszą odmianę modelu (1.6, 117 KM z 5-biegową skrzynią manualną) zapłacimy 55 990 zł.

Jest zatem w czym wybierać, ale nie dajmy się zwieść pozorom. Na całość rabatu zwykle składa się wiele składników i często, by z niego skorzystać, musimy doposażyć swoje auto w gadżety, które będą dla nas bezużyteczne. Korzyści płynące z wyprzedaży rocznika będą spore tylko wtedy, gdy naszym doradcą będzie rozsądek.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Polska trzecim rynkiem Mitsubishi

Odbicie na polskim rynku

Samochody: ogłoszenia

Więcej o: