Fabryka Kii pełną parą

Wysoki popyt na obecną gamę modelową oraz przewidywany wzrost sprzedaży w przyszłym roku związany z wprowadzeniem nowych modeli to powody decyzji koncernu Kia o uruchomieniu trzeciej zmiany w europejskiej fabryce na Słowacji

Tym samym firma zmuszona będzie zwiększyć zatrudnienie w słowackich zakładach o kolejnych 1000 osób. Proces rekrutacji odpowiednio kwalifikowanych pracowników zakończy się w grudniu tak, aby praca trójzmianowa w Żylinie mogła ruszyć już w pierwszym kwartale 2012 roku.

Uruchomienie trzeciej zmiany w Żylinie to ostatni krok firmy Kia w realizacji długofalowego procesu produkcji lokalnej samochodów "skrojonych" na europejskie potrzeby i upodobania. Tak wysoki popyt na całą gamę modelową, a szczególnie na nowego Sportage zmusza nas do znacznego zwiększenia produkcji w naszych zakładach na Słowacji - mówi Paul Philpott, dyrektor operacyjny (COO) Kia Motors Europe.

Zbudowana kosztem ponad miliarda euro, nowoczesna fabryka w Żylinie rozpoczęła pracę pod koniec 2006 roku. Na każdej z linii montażu finalnego mogą być równolegle wytwarzane samochody Kia Sportage, Venga oraz cała rodzina modelu cee'd: pięciodrzwiowy hatchback, kombi oraz wersja trzydrzwiowa.

W roku ubiegłym z linii produkcyjnych Kia poza obszarem Korei zjechało ponad 729 tys. samochodów. Oznacza to, że z Europy, Chin i USA pochodziło 34,2 procent globalnej produkcji 2,1 miliona pojazdów noszących logo Kia. W okresie ośmiu miesięcy bieżącego roku sprzedaż samochodów Kia w Europie i Chinach wzrosła odpowiednio o 18,7 i 24,4 procent, a w USA o 36,9 procent.

oprac. Bartosz Sińczuk. Źródło: Kia

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Sportage | Test wideo

Kia Sportage od 66 900 zł

Kia Sportage - ogłoszenia

Więcej o: