Małe Audi szybkie jak Ferrari

No, prawie... Ferrari Italia rozpędza się do 325 km/h. Wskazówka prędkościomierza w tym Audi A1 zatrzymuje się tuż przed wartością 324 km/h

503 KM i napęd Quattro w mikrusie Audi

Żeby móc jechać tak szybko, maluch z Ingolstadt musi mieć naprawdę mocny silnik. O to zadbali inżynierowie niemieckiego tunera MTM, którzy wsadzili pod maskę zmodyfikowaną jednostkę z Audi TT RS. Z 2,5-litrowego, pięciocylindrowego silnika wycisnęli okrągłe 500 KM i 599 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cały potencjał trafia na przednie koła, a w lepszym jego wykorzystaniu pomaga kierowcy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów pozwala przyspieszyć do setki w czasie 4,5 sek.

Główne mechaniczne zmiany - poza silnikiem oczywiście - to przednia oś ze wspomnianego już Audi TT RS, obniżone zawieszenie, większe hamulce i 18-calowe obręcze kół, zamocowane na osiach z 20-milimetrowymi dystansami.

Panowie z MTM zabrali auto na doroczną imprezę Nardo Highspeed Test. Tuner chciał sprawdzić jak szybko pomknie napakowany sterydami maluch z Ingolstadt. Rezultat? 323,67 km/h! Kierowca, który wykręcił ten wynik za kierownicą miejskiego Audi musi mieć wielkie cojones .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A1 i Citroen DS3 | Maluchy premium na topie

Audi wygrało rajd aut elektrycznych

Audi A1 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA