Ford Focus Coupe

Ford zarzeka się, że raczej nie będzie 3-drzwiowej odmiany nowego Focusa. Ponoć słabo się sprzedają. Nie wykluczone natomiast, że pojawi się wersja coupe. Gdyby wyglądała podobnie do auta zaprojektowanego przez Davida Cardoso, nie mielibyśmy nic przeciwko

Czego brakowało Ci podczas kursu na prawo jazdy? Napisz i wygraj iPada!

David Cardoso, niezależny projektant i twórca kilku ciekawych, oryginalnych prototypów (m.in. Audi Hydron, Chevrolet Cobalt Coupe czy Mitsubishi Flexis) tym razem postanowił zwizualizować swoje wyobrażenia na temat Focusa Coupe.

Chociaż w nadwoziu łatwo odnaleźć nawiązania do fabrycznego kompaktu ze stajni Forda, auto prezentuje się dużo bardziej agresywnie. Długa maska, wyrazisty grill, pociągłe reflektory, napompowane tylne nadkola, ostre przetłoczenia i łagodnie opadająca tylna szyba sprawiają, że nawet na statycznym, komputerowym obrazku samochód wygląda dynamicznie. Sportowy charakter podsycają zderzaki: przedni z dodatkowymi wlotami powietrza i spojlerem, tylny z chromowanym ożebrowaniem i centralnie poprowadzonym wydechem.

Oto co sam twórca mówi o projekcie:

Ford Focus Coupe to prototyp sportowego 2+2 inspirowany najnowszą generacją Focusa. Coupe ma bardziej agresywną wygląd i chromowane akcenty. Jest niższy od fabrycznego modelu i mógłby być pozycjonowany w tej samej kategorii co Peugeot RCZ czy Honda CR-Z.

Jak Wam się podoba propozycja Davida Cardoso? Czekamy na Wasze opinie na forum.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus TDCi | Pierwsza jazda

Jak powinien brzmieć elektryczny Focus?

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.