David Cardoso, niezależny projektant i twórca kilku ciekawych, oryginalnych prototypów (m.in. Audi Hydron, Chevrolet Cobalt Coupe czy Mitsubishi Flexis) tym razem postanowił zwizualizować swoje wyobrażenia na temat Focusa Coupe.
Chociaż w nadwoziu łatwo odnaleźć nawiązania do fabrycznego kompaktu ze stajni Forda, auto prezentuje się dużo bardziej agresywnie. Długa maska, wyrazisty grill, pociągłe reflektory, napompowane tylne nadkola, ostre przetłoczenia i łagodnie opadająca tylna szyba sprawiają, że nawet na statycznym, komputerowym obrazku samochód wygląda dynamicznie. Sportowy charakter podsycają zderzaki: przedni z dodatkowymi wlotami powietrza i spojlerem, tylny z chromowanym ożebrowaniem i centralnie poprowadzonym wydechem.
Oto co sam twórca mówi o projekcie:
Ford Focus Coupe to prototyp sportowego 2+2 inspirowany najnowszą generacją Focusa. Coupe ma bardziej agresywną wygląd i chromowane akcenty. Jest niższy od fabrycznego modelu i mógłby być pozycjonowany w tej samej kategorii co Peugeot RCZ czy Honda CR-Z.
Jak Wam się podoba propozycja Davida Cardoso? Czekamy na Wasze opinie na forum.
Bartosz Sińczuk
ZOBACZ TAKŻE:
Ford Focus TDCi | Pierwsza jazda