Opel Combo | Znajdź dwa szczegóły...

Opel zaprezentował pierwsze dwa zdjęcia swojego nowego dostawczaka o nazwie Combo. Ci z Was, którzy są ciekawi pozostałych szczegółów odsyłamy do galerii Fiata Doblo. Oba auta różnią się dwoma szczegółami

Fiat Doblo Panorama | Za kierownicą

Opel kilka lat temu postanowił produkować pod własną marką samochody dostawcze. Opracowanie od podstaw nowych konstrukcji jest drogie, w każdym razie znacznie droższe, niż doklejenie stalowej "budy" do przedniej części Opla Corsy - tak powstało stare Combo. Aby stawić czoła takim konstrukcjom jak VW Transporter, czy Ford Transit Opel nawiązał współpracę z Renault. Powstały w ten sposób Vivaro, to nic innego jak Renault Trafic, a Opel Movano jest identyczny z Renault Master.

Podobny sposób działanie Opel przyjął w stosunku do kompaktowego furgonu. Aby zastąpić dotychczasowe Combo Niemcy nawiązali współpracę z konkurencją tyle, że tym razem zamiast Renault w roli partnera wystąpił Fiat. Za materiał do klonowania posłużył znany na rynku od 1,5 roku Fiad Doblo drugiej generacji.

Podstawowe informacje dotyczące Fiata Doblo znajdziecie tutaj , mamy także pełen cennik oraz relację z jazd testowych . Czym Opel Combo będzie różnił się od swojego bliźniaka? Wszystko wskazuje na to, że dwoma szczegółami. Pierwszy to nowa atrapa przedniego zderzaka, drugi to... zestaw znaczków firmowych i nazwy modelu na tylnej klapie.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Test: Opel Ampera | Pierwsza jazda

Astra, która zużywa 3,7 l/100 km

Opel Combo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.