AMG i Ducati. Tandem marzeń?

Sportowa dywizja Mercedesa i włoski producent motocykli oficjalnie przypieczętowali współpracę. Na razie kooperacja obu firm polegać ma na organizowaniu wspólnych działań marketingowych. Czy na tym koniec?
Obydwie marki kierują się podobnymi wartościami jak wysokie osiągi, ekskluzywność i pasja do wyścigów. Długofalowa współpraca pomoże AMG i Ducati dotrzeć do nowych grup klientów - powiedział Ola Källenius, prezes Mercedes-AMG GmbH

W połowie czerwca Ola Källenius i Gabriele del Torchio złożyli w Los Angeles podpisy na umowie o współpracy. Jej pierwsze widoczne rezultaty to wspólne działania marketingowe, na przykład wsparcie AMG dla teamu Ducati w MotoGP. Podczas wybranych imprez AMG uczestnicy będą mogli odbyć jazdy testowe motocyklami Ducati, a klienci Ducati zapoznają się z ofertą AMG. Czy to wszystko? Czas pokaże. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że niemiecka firma nie poprzestanie na organizowaniu wspólnych imprez. Czyżby szefowie Mercedesa planowali spróbować sił na rynku motocykli?

Przypadek? Raczej nie może być tu o nim mowy. Co bardziej spostrzegawczy już na początku sezonu wyścigowego wypatrzyli na kombinezonie dziewięciokrotnego mistrza świata w wyścigach motocyklowych, Valentino Rossiego napisy AMG. kiedy dodatkowo obie marki napomknęły o współpracy, w motocyklowym światku zawrzało. Nie od dziś wiadomo, że Mercedes-Benz ma delikatny niedosyt oferty, a motocykle BMW są mu solą w oku. Choć dzisiejszy slogan głosi, że AMG to idealny kombinezon przeciwdeszczowy dla jeźdźca Ducati, to już daje się słyszeć głosy, że Mercedes-Benz ma ochotę na przejęcie Ducati - to informacje z mniej wiarygodnych źródeł. Zapewne odrobina niemieckiego "ordnungu" nie zaszkodziłaby włoskiej marce. Z bardziej oficjalnych źródeł wiemy, że prawdopodobnie już niebawem pojawi się limitowany model AMG sygnowany logiem Ducati. Włoski koncern nie pozostanie dłużny i bramy fabryki z Bolonii wyjedzie Ducati z logo AMG - komentuje całą sprawę Szymon Dziawer, zastępca redaktora naczelnego "Świata Motocykli".

Szczypta historii. Założona w 1926 r. firma Ducati zaczęła od produkowania elementów radioodbiorników. Od 1946 r. Włosi skupili się na projektowaniu motocykli, a w ciągu kolejnych dziesięcioleci zdobyli wśród producentów jednośladów niepodważalną reputację. Dziś motocykle z Bolonii są synonimem wydajności, charakterystycznego designu, najnowszej technologii i sportowych sukcesów.

Te cechy wydają się idealnie pasować do założonej w 1967 roku firmy AMG. W ciągu ponad 40 lat z dwuosobowego zespołu, który zajmował się konstruowaniem silników wyścigowych powstała firma rozpoznawalną na całym świecie. Jej wizerunek tworzą kolejne zwycięstwa w motorsporcie, technologia zaczerpnięta wprost z torów wyścigowych, niepowtarzalne samochody wyczynowe i wyjątkowe doświadczenia, takie jak AMG Driving Academy.

Bartosz Sińczuk, Źródło: Mercedes, oprac. włas.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SLS Roadster

Ducati Desmo | Galeria

Mercedes SLR McLaren - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA