Ceny nowego VW Tiguana

Podstawowa, dobrze wyposażona wersja Trend&Fun dostępna jest od 89 990 zł, co oznacza, że cena aut po liftingu wzrosła o 2 tys. zł

Volkswagen Tiguan zadebiutował w 2007 roku i od razu w Niemczech stał się liderem w segmencie małych SUV-ów. Największymi rynkami dla tego modelu są Europa, Rosja, USA, Chiny, Brazylia i Australia. Łącznie od jesieni 2007 roku sprzedanych zostało ponad 600.000 Tiguanów.

Klienci w Polsce najczęściej wybierali najlepiej wyposażoną wersję Sport&Style w połączeniu z silnikami TDI. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolejną, czwartą wersję wyposażenia Track&Style, która łączy prestiż i komfort wersji Sport&Style z cechami terenowymi Track&Field. Pierwsze samochody trafią do salonów pod koniec tego miesiąca." - powiedział Marek Ćwiek, Kierownik Działu Produktu marki Volkswagen w Kulczyk Tradex.

W nowym Tiguanie zmieniono przód, który upodabnia go do większego Touarega. Wciąż występują dwie wersje, bardziej sportowa Sport&Style i bardziej terenowa Track&Field, które różnią się od siebie przednim zderzakiem.

Volkswagen Tiguan 2011 (facelifting)Volkswagen Tiguan 2011 (facelifting) Volkswagen Tiguan 2011 (facelifting) VW Tiguan Sport&Style

Do oferty Tiguana włączonych zostało wiele nowych systemów wspierających kierowcę. Należy do nich system rozpoznający zmęczenie (seryjny w Sport&Style oraz Track&Style), systemy świateł drogowych współpracujące z kamerami - Light Assist (światła H7) i Dynamic Light Assist (reflektory bi-ksenonowe) oraz system ułatwiający utrzymanie toru jazdy Lane Assist. Nowością w Tiguanie jest także elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS.

W Europie Tiguan jest oferowany z siedmioma silnikami o mocy od 110 do 210 KM. Trzy z siedmiu silników są nowością w ofercie. Cztery jednostki benzynowe (TSI o pojemności 1,4 do 2,0 litrów) rozwijają moc między 122 KM a 210 KM. Spektrum mocy silników wysokoprężnych (TDI) sięga od 110 KM do 170 KM. Do nowego Tiguana jest dostępna jako opcja 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (DSG) - jedna z najefektywniejszych i najszybszych automatycznych skrzyń biegów.

Volkswagen Tiguan 2011 (facelifting)Volkswagen Tiguan 2011 (facelifting) Volkswagen Tiguan 2011 (facelifting) VW Tiguan Track&Field

Wszystkie Tiguany w wersji BlueMotion Technology posiadają systemy Start-Stop i tryb rekuperacji. Dzięki temu nawet z napędem na wszystkie koła Tiguan 2.0 TDI 4MOTION BlueMotion Technology o  mocy 140 KM wg pomiarów testów na hamowni zużywa tylko 5,8 l/100 km (wersja z napędem na przednie koła - 5,3 l/100 km).

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE:

Długi Volkswagen Tiguan dla Chin

>> TOP 5 | Kabriolety do 30 tys. zł

Volkswagen Tiguan - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.