Pojedynek używanych | Fabia vs Yaris

Ich pierwsze generacje pojawiły się ponad dekadę temu i stopniowo stały się królami segmentu B pnąc się przy okazji na liście najchętniej kupowanych samochodów w Polsce. Który z nich jest lepszy?

Szukając używanego samochodu, który ma być prosty, niedrogi i niezawodny w eksploatacji Polacy najchętniej spoglądają w kierunku dwóch samochodów. Pierwszy to czeska Skoda, zawdzięczająca swoją popularność i reputację stosowaniem prostej techniki koncernu Volkswagena. Drugi to mająca reputację jednego z najmniej awaryjnych samochodów na świecie Toyota Yaris. Zainteresowanie obydwoma autami powoduje jednak, że ich ceny na rynku wtórnym należą do wysokich.

Skoda Fabia I (1999-2007)

Skoda Fabia pierwszej generacji była oferowana w trzech wariantach nadwoziowych, jako hatchback, kombi i sedan. Sporą zaletą jest też ogromny wybór jednostek napędowych, zarówno benzynowych (50-120 KM), jak i wysokoprężnych (64-131 KM). Najciekawszym modelem jest vRS napędzany topowym dieslem, który łączy dynamikę i niskie spalanie.

Toyota Yaris I (1998-2005)

Mała Toyota zastąpiła model Starlet mający doskonałą opinię. Z czasem okazało się, że i Yaris jest bezproblemowym samochodem. Co prawda klienci mieli jedynie dwie wersje nadwoziowe do wyboru, różniące się między sobą ilością drzwi, to auto i tak stało się hitem w całej Europie. Po dwóch latach Toyota pokazała światu model Yaris Verso, czyli niewielki "autobus" bazujący na Yarisce. Także paleta silników nie jest imponująca. W małej Toyocie montowano 3 silniki benzynowe do wybory (65-105 KM), z czego najmocniejszy jest w Polsce rzadkością. Gamę jednostek zamykał diesel (75 KM).

Zapraszamy do udziału w sondażu, w którym możecie zagłosować na lepszy Waszym zdaniem model.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Używane: Ford Fiesta (2001-2008)

Używane: Opel Corsa (2000-2006)

Skoda Fabia - ogłoszenia

Toyota Yaris - ogłoszenia

Które auto jest lepsze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.