Nowa B-Klasa już we wrześniu

Podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie Mercedes zaprezentuję nową Klasę B - bardziej dynamiczną od poprzednika. Niemcy świętują tymczasem sprzedaż 700-tysięcznego egzemplarza modelu

Od 2005 roku Mercedes sprzedał na świecie ponad 700 tysięcy egzemplarzy Klasy B. Od stycznia do maja br. nabywców znalazło 52 640 aut, o 26,8 proc. więcej niż przed rokiem. Znaczące wzrosty odnotowano m.in. w Niemczech i Chinach. To obecnie najważniejsze dla modelu rynki.

Kolejna odsłona kompaktowego Mercedesa może pochwalić się m.in. niższą karoserią, a co za tym idzie - obniżonym środkiem ciężkości. Lepsze prowadzenie ma również zagwarantować wielowahaczowe tylne zawieszenie. W przyszłości pojawi się odmiana z napędem na cztery koła oraz usportowiona wersja nadwoziowa, stylizowana na coupe. Tą ostatnią zainteresują się specjaliści z AMG.

Benzynowe serce nowej Klasy B generuje maksymalny moment obrotowy już przy 1250 obr./min.

Nową płytę podłogową Klasy B zaprojektowano z myślą budowie wersji z napędem alternatywnym i upchnięciu akumulatorów lub zbiorników z gazem. Co pod maską? Początkowo trafi tam turbodoładowany, czterocylindrowy benzyniak z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1,6 litra w dwóch wersjach mocy (123 albo 154 KM) lub turbodiesel.

Premiera nowego Mercedesa Klasy B nastąpi już we wrześniu, podczas 64. salonu samochodowego we Frankfurcie. Auto będzie produkowane w niemieckim zakładzie w Rastatt oraz w nowej fabryce Kecskemet na Węgrzech.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes Klasy B od AMG

Mercedes E 350 CDI 4Matic - TEST

Mercedes B-klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.