Bugatti Veyron z dodatkiem... porcelany

Nie ucichły jeszcze echa zakończenia produkcji zamkniętego Veyrona, a Bugatti serwuje już kolejną, ekskluzywną edycję otwartej wersji Grand Sport

Zamknięty Veyron Grand Sport może pędzić 407,8 km/h. Po złożeniu dachu prędkość maksymalna zostaje ograniczona do 369 km/h lub do 130 km/h, gdy głowy pasażerów przykrywa awaryjne, miękkie poszycie.

"Ekskluzywna" to mało powiedziane. Wybrane elementy nadwozia i wnętrza Bugatti Veyron Grand Sport L'Or Blanc wykonano z... porcelany. Stworzony we współpracy z Konigliche Porzellan-Manufaktur (KPM), niepowtarzalny egzemplarz zaprezentowano kilka dni temu w Berlinie.

Bugatti Veyron Grand Sport L'Or Blanc otrzymał porcelanowe emblematy obręczy kół, pokrywę wlewu paliwa oraz tylne oznaczenie "EB". Kto wie, czy nie większe wrażenie robi jednak nietypowy sposób polakierowania nadwozia. Granatowym kolor łączy się z białym i podkreśla każdą krągłość Veyrona. Porcelanowe wstawki pojawiły się także na konsoli środkowej i między fotelami. Zdobi je stojący na tylnych nogach słoń - ten sam, którego można spotkać na masce przedwojennego Bugatti Royale.

Początkowo pomysł zastosowania porcelany w samochodzie, szczególnie w najszybszym kabriolecie świata, wydaje się dość niezwykły - mówi dr Stefan Brungs, dyrektor sprzedaży i marketingu Bugatti Automobiles. - Ale o to właśnie chodzi w Bugatti, o realizację wyjątkowych wizji, o dążenie do najwyższej jakości i estetyki. To kontynuacja dziedzictwa Ettore Bugattiego, który uwielbiał eksperymentować z nowymi materiałami.

Ile kosztuje Bugatti Veyron Grand Sport L'Or Blanc? Bagatela, 1,65 mln euro. Cena obejmuje piknikowy zestaw z porcelanową zastawą, zaprojektowaną przez KPM specjalnie dla Bugatti.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Bugatti Veyron "na wypasie"

Czy Koenigsegg zdetronizuje Bugatti?

Goldo.pl - ogłoszenia luksusowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.