Fiat szykuje następcę Multipli

Nowy minivan Fiata nie odziedziczy oryginalnej konstrukcji po poprzedniku. Nadwozie będzie konwencjonalne i w zależności od potrzeb przewiezie pięciu lub siedmiu pasażerów

Brzydal, ale jaki sympatyczny | Urodziny Fiata Multipli

Prototyp nowego minivana oznaczony jest kodem L0, przez co powstały podejrzenia, że może zostać ochrzczony mianem Ellezero. Nazwa Multipla także jest brana pod uwagę, ale nie jest pewna, prawdopodobnie z powodu zupełnie innej koncepcji nowego auta.

Dotychczasowa Multipla jest autem nad wyraz oryginalnym. Specjalna konstrukcja płyty podłogowej i sześć miejsc siedzących w dwóch rzędach siedzeń to nieczęsto spotykana kombinacja. Do tego dochodzi nadwozie o niemal pionowych szybach bocznych.

Nowa konstrukcja będzie o wiele bardziej konwencjonalna. Przynajmniej pod względem układu siedzeń. Tak jak w przypadku większości kompaktowych minivanów obecnych na rynku nowy Fiat będzie występował w dwóch konfiguracjach, pięcio- i siedmiomiejscowej. Fiat jest więc kolejną firmą po Hondzie, która rezygnuje z układu siedzeń 3+3.

Jeśli wierzyć pierwszym doniesieniom, to nowy wielkopojemny Fiat ma być podobny z wyglądu do modelu 500. Przynajmniej w przedniej części nadwozia.

Debiut nowego minivana przewidziany jest na rok 2012.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Panda - wiemy już całkiem sporo

Fiat Freemont | Galeria

Fiat Multipla - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.