Wybieramy najlepszego minivana

Przed nami wakacje, a w co najlepiej i najłatwiej się zapakujemy? W dużego i pakownego minivana. Dziś wybieramy najlepszego spośród mistrzów pakowności

Zobacz używane minivany: - Chrysler Voyager - Renault Espace - Seat Alhambra - Ford Galaxy

Segment dużych dziś minivanów został zapoczątkowany przez dwa modele, których następcy nadal reprezentują swoje marki w tym segmencie. Pierwszym minivanem w USA były bliźniacze Plymouth Voyager i Dodge Caravan, ten ostatni trafił do Europy jako Chrysler Voyager. Auta zaprezentowano w 1984 roku. W tym samym roku na Starym Kontynencie zadebiutował przestrzenny Renault Espace. Obydwa minivany królowały długo, zanim na rynku pojawiła się poważna konkurencja.

Rynek europejski preferuje mniejsze auta i zauważyli to też producenci samochodów. Dużych minivanów jest na naszym rynku coraz mniej, ale wybór wciąż powinien zadowolić ludzi którzy lubią duże przestrzenie.

Do zestawienia postanowiliśmy dodać Fiata Freemont, do niedawna występującego w Europie jako Dodge Journey. Nie jest on typowym minivanem, ale tak właśnie jest traktowany przez wielu klientów. Zapraszamy do zapoznania się z tabelką i odpowiedzią na pytanie który z poniższych hangarów na kołach jest Waszym zdaniem najlepszy.

Zestawienie (wersje podstawowe z silnikiem diesla):

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepszy kompaktowy minivan to... - Opel Zafira

Peugeot 807 - ogłoszenia

Zobacz największe motoryzacyjne porażki!

Najlepszy minivan to:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.