Saab ma nowe zamówienia

Chińska firma złożyła zamówienie na kupno 582 pojazdów Saab. Dzięki temu zamówieniu wartemu 13 mln euro będą możliwe wypłaty dla pracowników szwedzkiej marki

Najpierw Spyker uzgodnił inwestycję w Saaba z chińskim producentem samochodów Hawtai Motors. Ale już po 10 dniach holenderska spółka ogłosiła, że umowa wygasła, bo rząd Chin nie dał Hawtai zezwolenia na inwestycję. Zbawcą Saaba miała być chińska firma Pang Da. W połowie czerwca dołączyła do niej kolejna, Youngman Lotus Automobile, która chce za 136 mln euro przejąć 29,9 proc. akcji Saaba i wesprzeć w ten sposób firmę Panga Da, która przed miesiącem uzgodniła już zakup za 109 mln euro 24 proc. akcji szwedzkiej firmy.

Póki co Saab wciąż szuka krótkoterminowego dofinansowania. Są obawy, że spodziewana zaliczka od chińskiego partnera nie wystarczy, aby wznowić produkcję.

Chińska firma złożyła zamówienie na kupno 582 pojazdów Saab. Całkowita wartość zamówienia to 13 mln euro. Zaliczka ma wpłynąć w tym tygodniu. Dzięki temu Saab będzie miał środki na wypłaty dla pracowników oraz częściowe rozliczenie się z dostawcami - napisał Saab w oświadczeniu

W zeszły czwartek firma ogłosiła, że nie ma środków na wypłaty pensji dla pracowników. W poniedziałek poinformowała jednak, że znajdzie pieniądze dla pracowników, ponieważ otrzymała zamówienie od chińskiego przedsiębiorstwa.

źródło: Wyborcza.biz

ZOBACZ TAKŻE:

Sprzedaż Rapide'a poniżej oczekiwań

Ostatni Veyron 16.4 sprzedany

Saab - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.