Ostatni Veyron 16.4 sprzedany

Klient, którego dane nie zostały ujawnione, zamówił ostatniego Veyrona w wersji 16.4. Tym samym w ofercie pozostał już tylko Grand Sport

Od zakupu przez koncern Volkswagena praw do marki Bugatti w 1998 roku, do wypuszczenia na rynek gotowego modelu minęło 7 lat. Ten czas inżynierowie spędzili najpierw na przygotowaniu projektu, potem na dostosowaniu seryjnego auta do poruszania się z prędkością przekraczającą 400 km/h. Udało się to dopiero w 2005 roku, kiedy Bugatti pokazało produkcyjną wersją Veyrona 16.4, najszybszy samochód świata. Produkcja miała zostać ograniczona do zaledwie 300 sztuk i tak też się stało. Niedawno wpłynęło zamówienie na ostatniego Veyrona w wersji "podstawowej".

Ale nic straconego. Jeśli jeszcze ktoś ma ochotę na nowe Bugatti napędzane silnikiem o mocy 1001 KM może zamówić Veyrona Grand Sport. Kabriolet, czy też raczej targa, lub coupe ze zdejmowaną środkową częścią dachu został zaprezentowany w 2008 roku. Jego produkcja ma zamknąć się w liczbie 150 egzemplarzy, ale jeszcze nie została wyczerpana.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Bugatti Galibier 16C dostał zielone światło

Bugatti za 4 miliony euro

Bugatti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.