Mazdy 3 do serwisów

Pół miliona egzemplarzy poprzedniej generacji Mazdy 3 może borykać się z zasilaniem przednich wycieraczek. Na Starym Kontynencie problem dotyczy 91 tys. aut

Mazda 3 2004 (BK)Mazda 3 2004 (BK) Mazda Używana Mazda 3 (2003-2009)

Mazda Motor Europe wzywa do serwisów niektóre egzemplarze Mazdy3 i Mazdy3 MPS poprzedniej generacji z powodu możliwości wystąpienia problemów z wycieraczkami przedniej szyby. Prewencyjna akcja serwisowa obejmuje w Europie łącznie 91 588 samochodów, które zostały wyprodukowane między 7 stycznia 2008 a 22 grudnia 2008 r.

Pierwsze informacje o usterce przedniej wycieraczki w Maździe 3 w USA mówiły o warstwie tlenku na złączu przewodu masowego w silniku wycieraczki, która powodowała przerwanie połączenia. Odkryto, że przyłącze masy mogło zostać uszkodzone podczas montażu silnika wycieraczki. Dokonano już niezbędnych zmian w linii produkcyjnej części.

Europejscy właściciele samochodów objętych akcją zostaną poinformowani o niej pisemnie w połowie lipca i poproszeni o zgłoszenie się do autoryzowanego dealera. Naprawa usterki jest bezpłatna i polega na zamontowaniu przewodu masowego w silniku przedniej wycieraczki we wszystkich pojazdach, których dotyczy wezwanie.

Źródło: Mazda

ZOBACZ TAKŻE:

90 lat Mazdy - GALERIA

Mazda 3 2.0 i-stop - TEST

Mazda 3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.