W sobotę jeździmy klasykami

W sobotę 11 czerwca po raz trzeci odbędzie się "Drive it day", czyli krajowy dzień jeżdżenia klasykami

Masz dla nas propozycję tematu? Napisz na Facebook.com/marka.motopl

Jak wziąć w nim udział? To proste! Jeśli posiadasz samochód lub motocykl zabytkowy, tego dnia wyciągnij go z garażu i poruszaj się nim przez cały dzień jak "zwykłym" pojazdem. W końcu do tego został kiedyś stworzony. Pojedź nim do pracy, do sklepu, na kawę.

Dni jeżdżenia klasykami odbywają się w różnych krajach Europy. Firmowane są przez federację FIVA, na polski grunt przeszczepił ją Automobilklub Beskidzki. Cel? Pokazanie, jak liczne są zabytki w rękach naszych kolekcjonerów i jak pięknieją ulice dzięki oldtimerom wmieszanym w ruch miejski.

W tym roku termin "Drive it day" został zmieniony z pierwszej środy na drugą sobotę czerwca w nadziei, że dopisze pogoda, a inicjatywa spotka się z jeszcze większym odzewem właścicieli klasycznych aut i jednośladów.

Uwaga! Redakcja magazynu "Classicauto" ogłasza konkurs fotograficzny dla Czytelników - na adres redakcja@classicauto.pl można przesyłać zdjęcia zabytków przyłapanych w Polsce 11 czerwca. Najlepsze fotki zostaną nagrodzone i opublikowane na łamach miesięcznika.

msob, źródło: "Classicauto", klasyczny.com

ZOBACZ TAKŻE:

Zabytkowe Mercedesy w Mille Miglia 2011

Najpiękniejsze klasyki w Polsce - GALERIA

Motocykle - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.