Seat rozpoczął produkcję Q3

Stworzenie przez Volkswagena Grupy Audi-Seat zaowocowało jak do tej pory modelem Exeo, opartym technicznie na poprzedniej generacji A4. Teraz dochodzi do tego nowy crossover Audi Q3, którego produkcję zlokalizowano w fabryce Seata w Martorell. Pierwsze Q3 zjechały już z taśmy, a klienci będą mogli zamawiać nowy model jeszcze w tym miesiącu

Audi Q3 - zmora BMW

Seat i Audi zainwestowały blisko 330 milionów euro w obiekty i infrastrukturę niezbędną do produkcji Q3. Zastosowane rozwiązania należą do najnowocześniejszych na świecie. Zbudowano nowo halę montażową o powierzchni 30 tys. m kw., wyposażoną w 450 robotów, które będą produkować Q3.

Audi Q3 to kompaktowy sportowy SUV należący do tej samej rodziny modeli Audi, co Q5 (produkowany w Ingolstadt) i Q7 (produkowany w Bratysławie). Q3 z pięciodrzwiowym nadwoziem o kompaktowej stylistyce coupe oferuje typowe atuty pojazdu sportowo-użytkowego, takie jak wysoka pozycja za kierownicą, duże koła i zwiększony prześwit.

Wybór oferowanych silników obejmuje trzy czterocylindrowe jednostki o pojemności 2 litrów, w tym jedną TDI (140 KM) i dwie TFSI (170 i 211 KM). W ofercie będą wersje z napędem przedniej osi, jak i 4x4 (Haldex). Ceny auta będą zaczynać się od kwoty 29 900 euro (w Hiszpanii).

Sprzedaż samochodu w Europie rozpocznie się jeszcze w czerwcu. Audi planuje, że do 2012 roku, czyli po pierwszym pełnym roku, liczba wyprodukowanych egzemplarzy nowego modelu wyniesie około 100 tys.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Audi R8 GT Spyder

Najbrzydsze Audi w historii?

Audi A4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.