Skoda Fabia Roadster

Jak grzecznego mieszczucha przerobić na odjechany koncept? Większe felgi, szersze nadkola, bojowo nadęty zderzak i jakiś krzykliwy kolor - to już było. Czesi poszli o krok dalej i poczciwą Fabię pozbawili dachu

Roadster to za dużo powiedziane, ale prototypowej Fabii RS 2000 fantazji odmówić nie można. Poszatkowana wlotami powietrza maska, reflektory z grafitowymi wkładami i rozciągnięte do granic nadkola, mieszczące 18-calowe alufelgi, znamy już jednak z wersji rajdowej oraz vRS. Żadna z nich nie może się za to pochwalić... odkrytą karoserią z opadającą ku tyłowi linią bocznych szyb.

Wewnątrz sportowych akcentó ciąg dalszy. Mamy tu kubełkowe fotele i sportową kierownicę z zielonymi przeszyciami oraz wstawki z włókna węglowego. Między przednie koła Fabii trafił "ponad 200-konny" benzyniak, napędający wszystkie cztery koła. Auto waży około 1200 kg.

Ręcznie zbudowany prototyp zdobi stoisko Skody podczas tegorocznego zlotu GTI-Treffen nad austriackim jeziorem Wörthersee. Po raz trzydziesty spotykają się tam miłośnicy tuningu i aut koncernu VW z całej Europy. Tak impreza wyglądała przed rokiem:

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

20 lat Skody i Volkswagena

Dlaczego Polacy nie lubią Skody?

Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.