Unimog z 2 048 części

W sierpniu w salonach Mercedesa pojawi się nowy Unimog U400. Zbudowany jest z ponad 2 tys. części i będzie kosztował 190 euro. W jego opracowaniu swój udział miała duńska firma Lego

Pagani Zonda "Lego Edition"

Model Unimoga Lego jest wyjątkowy pod wieloma względami:

Po pierwsze to największy model, jaki kiedykolwiek ukazał się w serii Lego Technic. Cały zestaw wykonany w skali 1:12,5 składa się aż z 2 048 części.

Po drugie jest pierwszym owocem współpracy Lego i Mercedesa. Firma ze Stuttgartu dołożyła wszelkich starań, by model był perfekcyjny w każdym detalu.

Po trzecie ma za zadanie uczcić 60-lecie Unimoga, które przypada w tym roku. Chociaż pierwszy Unimog wyjechał na drogi w 1947 roku, to Mercedes liczy bieg historii firmy od przejęcia jej cztery lata później, czyli od pierwszego Unimoga z trójramienną gwiazda na atrapie chłodnicy.

Po czwarte jest możliwie jak najwierniejszą kopią oryginału. Oprócz samego pojazdu serii U400 w zestawie znajdziemy dodatkowo przednią wyciągarkę i "łychę" z całą aparaturą sterującą zamocowaną z tyłu. Nie zapomniano o odśnieżaniu, chociaż nie pokazują tego zdjęcia, w zestawie jest także pług śnieżny.

Po piąte zestaw będzie kosztował 190 euro, co jak na rekordowo wielkie "pudło" Lego Technic nie jest wcale ceną wygórowaną.

Po szóste...

Z pewnością jest jeszcze kilka powodów, które czynią ten model wyjątkowym. Ja obstawiam, że będzie to też najbardziej pożądany model przez nastolatków. Jedni będą marzyć by rodzice im go kupili, inni, by po zakupie tata dał im się choć przez chwilę nim pobawić.

Model wejdzie do sprzedaży w sierpniu tego roku i będzie dostępny zarówno w sklepach z zabawkami oferujących zestawy Lego, jak i w salonach dilerskich Mercedesa.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Najpopularniejsze auto wśród fryzjerów to...

Australia na Tenerach | Wyprawa

Unimog - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.