Volkswagen Golf R Cabriolet

Niespełna miesiąc po premierze otwartej wersji Golfa, Volkswagen prezentuje pikantną odmianę kompaktowego cabrio

VW Golf Cabrio | Pierwsza jazda

Zanim pobiegniecie do salonu zamówić jedną sztukę dla siebie, mamy smutną wiadomość. Volkswagen Golf R Cabriolet to jedynie prototyp przygotowany z okazji dorocznego Wörtherseetour - tuningowego święta miłośników wszystkiego spod szyldu VAG. A szkoda, bo auto wydaje się być całkiem smakowitym kąskiem.

Podobnie jak zamknięta odmiana kompaktowej "erki", kabriolet również napędzany jest 2-litrowym, turbodoładowanym TSI rozwijającym moc 270 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nie wiadomo tylko czy potencjał ten trafia na wszystkie cztery (jak w przypadku Golfa R ) czy tylko przednie koła (jak w najmocniejszej odmianie Scirocco ). Volkswagen podaje jedynie, że do setki pikantny kabriolet przyspiesza w czasie 6 sekund, a maksymalna prędkość z jaką można podróżować to ograniczone przez elektroniczny kaganiec 250 km/h.

Na pewno wiadomo, że zawieszenie obniżone jest względem zwykłego cabrio o 25 mm, a za 19-calowymi obręczami kół kryją się 17-calowe tarcze hamulcowe. Auto odziedziczyło też po zamkniętym kuzynie pakiet aerodynamiczny - przedni zderzak z pokaźnymi wlotami powietrza, nowe progi i tylny zderzak z dyfuzorem i centralnie umieszczoną, podwójną końcówką wydechu.

Czy kiedyś powstanie produkcyjna wersja otwartego Golfa R? Na razie nie wiadomo.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf GTI Edition 35

Małpujący diler Volkswagena

VW Golf Cabrio - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA