Opel Omega w 2015?

Wg GM Inside News następna generacja Buicka LaCrosse trafi do Europy i będzie sprzedawana pod marką Opel. To samo ma dotyczyć dużego minivana Enclave

Opel OmegaOpel Omega Opel Opel Omega pojawił się w 1986 roku. Zdobył tytuł Car Of The Year, a duża popularność sprawiła, że w 1993 roku zaprezentowano drugą generację , którą produkowano do 2003 roku

GM ma plany jak największego ujednolicenia gamy modelowej amerykańskiej marki Buick i niemieckiego Opla. Już teraz widać pierwsze skutki tej polityki. W Ameryce można kupić już Opla Insignia, który występuje tam pod nazwą Buick Regal. Pod koniec tego roku dołączy do niego Buick Verano, czyli Opel Astra sedan.

Jednak ta polityka ma być obustronna. Wg GM Inside News Buick dostarczy Oplowi dwa modele, które uzupełnią gamę modelową. W 2014 roku w Europie powinien zadebiutować następca produkowanego od 2007 roku Buicka Enclave. Nie jest wykluczone, że zgodnie z panującym w USA trendem będzie on nieco mniejszy i pod maską zagoszczą nieco mniejsze silniki.

Drugą nowością zza Oceanu ma być kolejna generacja Buicka LaCrosse. Także i on w następnym wcieleniu nieco się skurczy i z pewnością podstawowa jednostka napędowa będzie mieć cztery cylindry. Może to oznaczać, że miłośnicy Omegi w końcu doczekają się jej następcy. Prezentacja modelu powinna nastąpić w 2015 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Buick Verano - Astra z USA

Buick Regal GS - słaba Insignia

Buick - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.