Rozstrzygnięcie konkursu "ALE bezpieczna JAZDA"

Zwycięzcy konkursu "ALE bezpieczna JAZDA" - organizowanego we współpracy z Continentalem - wzięli w poniedziałek udział w szkoleniu doskonalącym technikę jazdy samochodem w "Akademii Jazdy Opel"

Gdy warszawskie ulice topniały w 30-stopniowym upale, laureaci naszego konkursu doskonalili na Bemowie swoje umiejętności za kółkiem. Zaczęło się niewinnie - od sprawdzenia, jak zachowuje się ciało kierowcy podczas uderzenia w przeszkodę z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Zamocowany na specjalnych szynach fotel rozpędzał się i gwałtownie hamował. Wniosek? Pasy, pasy i jeszcze raz pasy.

Kolej na próbę dachowania. Specjalnie zamocowane, pozbawione silnika i skrzyni biegów Volvo V50 obracało się kilkakrotnie dookoła własnej osi. Znów przypomniały o sobie pasy bezpieczeństwa, które uchroniły pasażerów przed bliskim spotkaniem z podsufitką. Następnie laureaci konkursu przeszli na płytę lotniska i zajęli miejsca u boku doświadczonych instruktorów.

Mam nadzieję, że nauczę się czegoś pożytecznego. Prawo jazdy mam od roku i niewiele jeżdżę - powiedziała jeszcze przed szkoleniem Kasia, jedna z uczestniczek.

Slalom, rozpędzanie się i hamowanie na macie poślizgowej oraz kontrolowany poślizg - podczas kolejnych konkurencji instruktorzy podpowiadali, które nawyki są niebezpieczne, jak prawidłowo trzymać kierownicę i skręcać, w jaki sposób przewidzieć zachowanie auta i reagować w sytuacjach podbramkowych. Jak mówili sami uczestnicy, po kilku godzinach bolały ich ręce, ale było warto:

Jeżdżę od 14 lat, sporo po mieście. Nie zdawałem sobie sprawy z niektórych błędów, które popełniam na co dzień - podsumowuje Piotrek, laureat konkursu "ALE bezpieczna JAZDA".
Niestety, uzmysłowiłam sobie, że podczas kursu na prawo jazdy ludzi uczy się, żeby zdali, a nie, żeby umieli jeździć. Chciałabym po raz kolejny wziąć w przyszłości udział w podobnym kursie. - stwierdziła Kasia po ukończonym szkoleniu.

Redakcja Moto.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Kochasz swoje auto? Jesteś agresywny

Dzień buraka

Samochody osobowe - ogłoszenia Autotrader.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.