Samochodową Klapą Roku 2010 jest...

Nissan Juke! Potwierdziło się to, co podejrzewaliśmy od początku. Pogromca Citroena DS3, MINI Countrymana i Suzuki Kizashi również w finale nie dał szans swojemu konkurentowi

To już koniec naszego plebiscytu. Przez półtora tygodnia głosowaliście na auto, które Waszym zdaniem najbardziej zasługuje na tytuł Samochodowej Klapy 2010 roku.

Czasem wybory zdawały się oczywiste, czasem wyjątkowo trudne i o awansie do kolejnej rundy decydowały pojedyncze głosy. Tak było na przykład w pojedynku Volkswagena Amaroka (drugiego z finalistów) z Bentleyem Mulsanne. Przejście do ćwierćfinału pickup zawdzięcza niespełna czterdziestu dodatkowym wskazaniom.

Juke od początku wydawał się najpewniejszym pretendentem do tytułu. W każdej z rund dosłownie miażdżył rywali. Citroen DS3, Audi A1, Suzuki Kizashi i MINI Countryman - wszystkie poległy sromotnie. Część z Was powie pewnie, że to kwestia wylosowanych par, a nie szczególnej "słabości" Nissana. Jeśli chodzi o pierwsze rundy pewnie tak, ale jak wytłumaczyć pogrom w finale? Stosunek głosów wyniósł 1407:644!

To oczywiście tylko zabawa i z werdyktem można się nie zgadzać. Aby nieco uspokoić ewentualne pretensje miłośników japońskiego crossovera, zachęcamy do przeczytania naszych wrażeń z pierwszych kontaktów z Nissanem Jukiem . Okazuje się, że choć kontrowersyjny z wyglądu, potrafi dostarczyć sporej frajdy z jazdy.

Jeszcze raz dziękujemy za udział plebiscycie. Przez niecałe dwa tygodnie zagłosowaliście aż 39 319 razy!

Redakcja Moto.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Juke | Test wideo

Nissan Juke od 57 900 zł

Nissan Juke - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA