Szerokie BMW M3 od Vorsteinera

Obecne coupe M3 (E92) to żadna nowość, auto debiutowało przecież w 2007 roku. Vorsteiner postanowił nieco odświeżyć sportowego Niemca i przygotował dla niego rozbudowany pakiet modyfikacji

Zobacz: BMW M3 - sportowa historia i wielki powrót

Całkiem agresywnie wyglądające, seryjne M3 przy nowym dziele Vorsteinera wygląda jak grzeczne auto na leniwe, niedzielne przejażdżki. Amerykański tuner dołożył sportowemu BMW poszerzone nadkola, nową maskę z wlotami powietrza, zmodyfikowane zderzaki, progi oraz nową klapę bagażnika. Wszystkie nowe elementy wykonano oczywiście z włókna węglowego.

Panowie z Vorsteinera nie poprzestali na zmianach kosmetycznych i z seryjnego silnika wycisnęli kilka dodatkowych, mechanicznych rumaków. Fabryczne BMW M3 napędzane 4-litrowym, wolnossącym V8 oddaje do dyspozycji kierowcy 420 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Po dołożeniu kompresora (AA E9X M3 Supercharger Stage II) i zmianie seryjnego wydechu na odpowiednik wykonany z tytanu auto rozwija moc 628 KM.

M-trójkę wyposażono też w nowe, regulowane zawieszenie firmy KW oraz hamulce Brembo GTR, a wszystko postawiono na firmowych, 20-calowych obręczach, na które naciągnięto opony Michelin PS2 Sport (285/25/20 na przedniej i 325/25/20 na tylnej osi).

Zapraszamy do galerii - Vorsteiner BMW M3 .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M3 tylko dla Chin

BMW M3 - sportowa historia i wielki powrót | WIDEO

BMW 320 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.