Giermaziak trzeci w kwalifikacjach!

Niecały tydzień temu Kuba Giermaziak po raz pierwszy stanął na podium Porsche Supercup. Mimo to, przed kwalifikacjami na jednym z najtrudniejszych torów nie oczekiwano, że najmłodszy uczestnik tej prestiżowej serii znowu znajdzie się w ścisłej czołówce. A jednak!

Kierowca Verva Racing Team do niedzielnego wyścigu na ulicach Monte Carlo wystartuje z trzeciego pola, z siódmego ruszy Stefan Rosina.

Kwalifikacje były trudne nie tylko ze względu na ciasną, krętą i śliską trasę, ale także z powodu tych kierowców, którzy w ciężkich warunkach radzili sobie słabo. Kluczem do uzyskania dobrego wyniku było wypracowanie sobie na torze przestrzeni tak, aby na kółku pomiarowym nie natknąć się na wolniejszego rywala. Nad torem często powiewały też żółte flagi - wielu kierowców nie zdołało zapanować nad swoimi maszynami i obsługa toru musiała w pośpiechu usuwać z drogi uszkodzone Porsche. Co bardzo cieszy, zawodnicy Verva Racing Team poradzili sobie bardzo dobrze.

Jestem bardzo zadowolony. Na pierwszym komplecie opon nie było idealnie, bo nie znalazłem miejsca na torze i miałem przed sobą wolniejsze samochody, ale po założeniu nowych gum dobrze się ustawiłem i przygotowałem do kolejnych okrążeń pomiarowych. Przejechałem dwa równe i bardzo czyste kółka, co na tym torze jest kluczowe. Pokazaliśmy, że mamy szybkość, a to trzecie miejsce to nie był łut szczęścia tylko po prostu dobra jazda. [...] Trzecie pole startowe otwiera nam drogę do podium, a pudło w Monako to coś wyjątkowego i właśnie o to będziemy walczyli w niedzielę - powiedział po kwalifikacjach Kuba Giermaziak.

Sobota będzie dniem wolnym dla kierowców Porsche Supercup. Wyścig na prestiżowym torze Monako wystartuje w niedzielę o godzinie 9:45. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć w Eurosport i Eurosport HD.

bs, Źródło: Verva Racing Team

ZOBACZ TAKŻE:

Trening Formuły 3 na ulicach Warszawy

Mazda 787B wraca na tor

Porsche - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA