Współczesny Jaguar E-Type

W epoce plastiku trudno nie wspominać z łezką w oku takich gwiazd jak Jaguar E-Type. Ale po co wspominać, skoro E-Type'a można przerobić na całkiem współczesny wóz?

Jaguar E-TypeJaguar E-Type Jaguar E-Type Jaguar E-Type kończy w tym roku 50 lat. Poznaj historię jednego z najpiękniejszych aut świata.

Jaguar E-Type Speedster Lightweight to owoc blisko 30-letnich doświadczeń firmy Eagle, zajmującej się renowacją i sprzedażą brytyjskich aut. Ręcznie wykonana karoseria i wnętrze robi nie mniejsze wrażenie od masy samochodu, która wynosi zaledwie 1008 kilogramów. Duża w tym zasługa szerokiego zastosowania aluminium.

Równie pociągający jak przed laty, Jaguar E-Type Speedster Lightweight ma bowiem zupełnie dzisiejsze, aluminiowe zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami, tarczowe hamulce z czterotłoczkowymi zaciskami i silnik z elektronicznie sterowanym wtryskiem paliwa oraz aluminiową głowicą.

Rzędowa "szóstka" o pojemności 4,7 litra generuje moc 314 koni przy 4800 obr./min i maksymalny moment obrotowy 460 Nm przy 3600 obr./min. Siła napędowa trafia do tylnych kół za pośrednictwem 5-biegowej, ręcznej skrzynią. Efekt? Niespełna 5 s od 0 do 96 km/h i prędkość maksymalna ponad 240 km/h.

Eagle nie ujawnia ceny "nowego" E-Type'a. Wóz będzie gwiazdą organizowanego 22-24 czerwca w Londynie konkursu samochodowego elegancji.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar zbuduje sportowego sedana

Jaguar XJ 5.0 V8 Portfolio - TEST

Jaguar XKR - ogłoszenia

Więcej o: