Nascar na ulicach Warszawy

Legendarna amerykańska seria Nascar będzie kolejną atrakcją wyścigów ulicznych Verva Street Racing, które odbędą się 18 czerwca w Warszawie

Dla tych, którzy nazwy tej wcześniej nie słyszeli - Nascar to najsłynniejsza seria wyścigów w USA i jednocześnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Dla maniaków wyścigów jest tym czym liga NFL dla entuzjastów futbolu amerykańskiego. Sezon w morderczym tempie trwa aż przez 9 miesięcy. Zawodnicy rywalizują praktycznie w każdy weekend, a przerwa pomiędzy zawodami rzadko wynosi 2 tygodnie.

Bój toczy się przede wszystkim na charakterystycznych welodromach, centymetry od betonowych band. Długość jednego okrążenia może wynosić zaledwie 800 m, czyli tyle ile dwa tory żużlowe. Najdłuższy pętla w kalendarzu ma długość 4,2 km, a największe obiekty mogą pomieścić na trybunach nawet 250 tysięcy widzów - niemal pięć razy więcej niż budowany właśnie Stadion Narodowy w Warszawie!

Bolid, który pojawi się na ulicach Warszawy, powstał na bazie Toyoty. Pod maską drzemie potężny silnik V8 o pojemności 5,8 l i mocy 850 koni mechanicznych. Wyścigowe monstrum o długości ponad pięciu metrów z łatwością rozpędza się do ponad 320 km/h. Za kierownicą nascarowej Toyoty zasiądzie gościnnie znany polski kierowca rajdowy Tomasz Kuchar.

 

Wstęp na Verva Street Racing jest wolny. Bilety obowiązują tylko na Pit Party, czyli wejście do parku maszyn przed rozpoczęciem wyścigów. Więcej szczegółów na temat imprezy znajdziecie na stronie www.vervastreetracing.pl .

bs, Źródło: Verva Street Racing

ZOBACZ TAKŻE:

Verva Street Racing wraca do Warszawy!

MINI WRC | Legenda wraca do rajdów

Porsche - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.