"ALE bezpieczna JAZDA" | Wyniki

Znamy już zwycięzców konkursu "ALE bezpieczna JAZDA". Osiem osób weźmie udział w szkoleniu doskonalącym technikę jazdy samochodem w "Akademii Jazdy Opel"

Co jest najczęstszą przyczyna wypadków na polskich drogach? Według statystyk policyjnych jest to nadmierna prędkość, co fachowo nazywa się "niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy". Zastanawiacie się też pewnie czy pasy bezpieczeństwa rzeczywiście wpływają znacząco na szanse przeżycia wypadku. Otóż zdecydowanie tak, szanse przy zapiętych pasach wzrastają o 40-50 %. Trzecie pytanie dotyczyło opon. Jeśli zakładamy używane opony (np. letnie zamiast zimowych), to dwie najmniej zużyte powinniśmy założyć na oś napędową - to na niej następuje większe zużycie. Jeśli jeździmy cały czas na jednym komplecie opon (np. całorocznych), po pewnym czasie zaleca się zamianę opon przednich z tylnymi w celu wyrównania zużycia.

Jakie były najbardziej niebezpieczne sytuacje na drodze? Tych nie brakuje, a żadna do przyjemnych nie należy. Wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie na trzeciego, najechanie na poprzedzający pojazd, nadmierna prędkość na śliskiej nawierzchni, tego można się było spodziewać, ale nadspodziewanie dużo narzekań było na TIRy, których kierowcy wydają się nie zważać na innych uczestników dróg.

Pewne jest, że należy pracować nad poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach. Wasze sugestie, to poprawa lub wręcz zmiana systemu szkolenia kierowców i poprawa fatalnego stanu naszych dróg poprzez remonty istniejących i budowę nowych. Te dwie odpowiedzi dominowały, ale były też propozycje podniesienia wysokości mandatów.

Laureaci

Nagrodą w Konkursie jest jednoosobowy voucher na szkolenie doskonalące technikę jazdy samochodem w " Akademii Jazdy Opel " odbywające się w dniu 30 maja 2011 roku w Warszawie w godzinach od 16:00 - 20:30.

Nagrodę wylosowali uczestnicy o następujących loginach:

Slowiczy zet1 energia.odnawialna patigol big-tom askazbielan jjezierski shadar_nur

Szczęśliwców prosimy o kontakt z redakcją pod adresem redakcja_moto@gazeta.pl do dnia 25 maja 2011 do godz. 23.59

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

AKADEMIA JAZDY OPEL

Oszczędny VW XL1 trafi do produkcji

BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA