Aston Martin od Zagato

Historia współpracy Aston Martina z włoskim Zagato sięga 1960 roku, kiedy to powstał przepiękny Aston Martin DB4GT Zagato. Z okazji pięćdziesięciolecia tego modelu Zagato przygotowało swoją, ale współczesną interpretację angielskiego supersamochodu

Rozdajemy kursy bezpiecznej jazdy

Najnowsza kreacja nosi nazwę Aston Martin V12 Zagato i jak nietrudno się domyślić powstała na bazie modelu V12 Vantage. Okazją do stworzenia tego konceptu jest pięćdziesięciolecie wspaniałego DB4GT Zagato. Napędzał go silnik R6 3,7 l. o mocy 318 KM. Kolejnymi wspólnymi projektami były Aston Martin V8 Vantage Zagato (1986) i Aston Martin DB7 Zagato (2002).

Nad projektem nadwozia czuwał Chris Porritt, który był odpowiedzialny także za poprzedni wyjątkowy projekt, jakim był One-77. Najnowsze Zagato także ma oryginalne dwumiejscowe nadwozie oparte o aluminiową strukturę.

Pod długą maską pracuje dwunastocylindrowy silnik o pojemności 6,0 l. o mocy 517 KM i momencie 570 Nm. Napęd przenoszony jest oczywiście na tylną oś za pośrednictwem zautomatyzowanej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach.

Oficjalna premiera i pierwsza okazja, by zobaczyć to cudo na żywo, odbędzie się podczas tegorocznego Villa D'Este Concours, które rozpocznie się 21 maja.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Wybieramy Samochodową Klapę Roku 2010

12 400 zł kosztuje średnio w Polsce używane auto

Samochody: Aston Martin - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.