Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów

Jeśli myjecie swój samochód przynajmniej od czasu do czasu, nie ma na to lepszego dnia w roku niż 19 maja

Rozdajemy kursy bezpiecznej jazdy!

To właśnie dzisiaj wypada Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów. A po co myć? Choćby ze względów bezpieczeństwa. Brudne światła, lusterka i szyby utrudniają widoczność, a śmieci w kabinie sprzyjają parowaniu okien. Właściwie pielęgnowana karoseria wykazuje ponadto mniejsze skłonności do korozji. I cóż, wygląda lepiej.

Ale szeroko pojęte mycie samochodu to także doskonała forma relaksu. Car detailing stał się już niemal sztuką i ma rzesze fanów na całym świecie, również w Polsce (znajdziecie ich m.in. na forum KosmetykaAut.pl ).

Uwaga! Za jazdę z brudnymi światłami grozi 200 zł. Niektóre gminy zabraniają także mycia aut w miejscach do tego nieprzystosowanych (np. pod blokiem).

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", w Polsce działa obecnie około 4000 myjni samochodów, a w najbliższych latach przybędą kolejne. Na jedną przypada u nas bowiem około 5000 aut, czyli dwukrotnie więcej niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Poza coraz częściej spotykanymi myjniami bezdotykowymi, trwa moda na samochodowe spa, oferujące kompleksowe usługi pielęgnacji i renowacji karoserii.

Na Moto.pl wielokrotnie poruszaliśmy tematykę związaną z pielęgnacją karoserii. Pisaliśmy już o tym, jak nie myć samochodu , przybliżaliśmy Wam podstawy car detailingu , radziliśmy, jak uporać się z zaparowanymi szybami i owadami na przednim pasie . W tym sezonie czas na kolejne materiały, m.in. na temat woskowania oraz czyszczenia skórzanej tapicerki.

A Wy jak często myjecie samochód i gdzie? Lubicie to robić? Czekamy na komentarze.

ZOBACZ TAKŻE:

Kalendarz serwisowy Twojego auta

Najdroższa myjnia samochodowa na świecie - WIDEO

Seat Leon - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.