Połowa maja, a my na zimówkach

Połowa kierowców jeździ ze zbyt niskim ciśnieniem, spora część opon jest do natychmiastowej wymiany, a 12% badanych mimo połowy maja wciąż jeździ na zimowych oponach. To efekty sprawdzenia stanu ogumienia w samochodach krakowskich kierowców przeprowadzony przez specjalistów firmy Bridgestone

Rozdajemy kursy bezpiecznej jazdy

Goszczący w miniony weekend przed CH M1 w Krakowie " Bridgestone Road Show " to cykliczna impreza organizowana przez firmę Bridgestone w największych polskich miastach. Celem eventów jest promowanie bezpiecznej jazdy wśród polskich kierowców ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedniego użytkowania opon każdego pojazdu.

Każdy kierowca, który odwiedza miasteczko Bridgestone może sprawdzić stan opon swojego auta. Jak pokazują statystyki krakowskiej edycji sprawdzianu, świadomość polskich kierowców w tym zakresie pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Przez weekend inżynierowie Bridgestone sprawdzili 243 samochody, czyli prawie 1000 opon.

W 44% sprawdzonych opon poziom ciśnienia był zbyt niski, 263 opony zamontowane w sprawdzanych pojazdach kwalifikowały się do wymiany ze względu na zbyt płytki bieżnik, a aż 50 z nich było w stanie niedopuszczalnym do dalszej eksploatacji czyli z wysokością bieżnika poniżej 1,6 mm - mówi Dorota Zdebska, Specjalista ds. Trade Marketingu z firmy Bridgestone

Ponadto, wśród sprawdzonych aut aż 12 % miało zamontowane opony zimowe! Zapominalskim przypominamy więc, że temperatury już od kilku tygodni są na poziomie (powyżej 7-8 st. C) na tyle wysokim, że wymiana opon na letnie jest mocno wskazana. Długich kolejek w warsztatach oponiarskich także już nie ma.

A ty, zmieniłeś już opony na letnie? Weź udział w sondażu poniżej.

mjl

TOP 10 | Najdroższe samochody świata

Najbardziej niezawodne SUV-y

Samochody: Opel Astra - ogłoszenia motoryzacyjne

Czy połowa maja to odpowiedni moment na zmianę opon?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.