Steinhof na podium

Polski kierowca Maciek Steinhof zajął trzecie miejsce w wyścigu serii MINI Challenge w Sachsenring

Kierowca Mini Polska bardzo dobrze wystartował i szybko zaczął wywierać presję na jadącym przed nim Hendriku Vieth. W samej końcówce wyścigu Maciek w walce uszkodził samochód, ale wyścig został przerwany i miejsca na podium nikt już Polakowi nie mógł odebrać.

Wyścig był naprawdę ciężki i musiałem się mocno napracować podczas pojedynków na torze. Trzeba powiedzieć, że rywale jeżdżą ostro, ale bardzo fair. W końcówce wyścigu miałem na jednym z zakrętów uślizg tylnej osi i przytuliłem się trochę do opon. Na szczęście wyścig został przerwany i otrzymałem puchar za pierwsze podium w MINI Challenge. - powiedziała po wyścigu Maciek Steinhof.

Pochodzący z Krakowa Steinhof ściga się w MINI Challenge za kierownicą wyczynowej wersji John Cooper Works Performance z silnikiem o mocy 211 KM. Samochód bez kierowcy waży 1100 kg. W zeszłym sezonie Maciek Steinhof wywalczył trzecią pozycję w Scirocco R-Cup.

.

 

Wyniki drugich eliminacji MINI Challenge 1. Nico Bastian (Gigamot) 25.36,612 2. Hendrik Vieth (Gigamot) +5,469 3. Maciek Steinhof (Mini Polska) +5,727

Kalendarz MINI Challenge Circuit Hockenheimring 29.IV-1.V - DTM Sachsenring 13.-15.V - ADAC - Masters Weekend Nordschleife 23.-25.VI - 24-h Rennen Olympiastadion München 16.-17.VII - DTM Show-Event Oschersleben 29.-31.VII - FIA WTCC Nürburgring 12.-14.VIII - AvD Oldtimer Grand-Prix Hockenheimring 30.IX-2.X - ADAC Masters Weekend Salzburgring 14./15.X - Rundstreckentrophy

Szczepan Mroczek

MINI znowu małe

Mocny diesel w MINI

MINI - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.