Citroen DS3 "prawie" cabrio

Rodzina współczesnych DS-ów regularnie się powiększa. Wieść niesie, że niebawem zadebiutuje otwarta wersja modelu DS3. Otwarta, bo nie do końca można będzie nazwać ją kabrioletem

Fiat 500C | Pierwsza jazda (zobacz film)

Zamiast zwykłego, składanego poszycia Francuzi chcą wykorzystać rozwiązanie znane między innymi z Fiata 500C czy kultowej 2CV-ki. W modelu DS3 Airflow - bo tak auto zostało ochrzczone - konstruktorzy "wytną" tylko środkową część dachu, a tkanina będzie zwijać się w harmonijkę nad klapą bagażnika.

Dlaczego Citroen zdecydował się na takie rozwiązanie? Ma to pomóc w utrzymaniu dobrej sztywności nadwozia, co korzystnie przełoży się na prowadzenie, jednocześnie pozwalając na pełniejsze obcowanie z okolicą. Taki kompromis pomiędzy autem z panoramicznym, szklanym dachem, a standardowym kabrioletem.

Osobiście wolelibyśmy pełne cabrio, ale obserwując jak skutecznie firma eksploatuje swoją nową premium "submarkę" wierzymy, że szefowie Citroena wiedzą lepiej, co bardziej przypadnie do gustu klientom. Ciekawi jesteśmy tylko jak konstruktorzy rozwiążą problem nietypowych słupków B?

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen DS3 Racing - 1000 sztuk więcej

Audi A1, Citroen DS3, MINI | Za kierownicą

Citroen DS3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.