Jak wjechać Lamborghini przez wąskie drzwi? | Wideo

Wystarczy rozkręcić auto do ostatniej śrubki, a potem skręcić z powrotem. To proste! Zobaczcie sami
 

Dla przypomnienia, Aventadora napędza wolnossąca, widlasta "dwunastka" o pojemności 6,5 litra, mocy 700 KM przy 8250 obr./min i momencie obrotowym 690 Nm przy 5500 obr./min. Ten ostatni trafia do wszystkich kół za pośrednictwem zautomatyzowanej skrzyni o 7 przełożeniach, która w najostrzejszym trybie zmienia biegi w 50 ms. Silnik waży 235 kg, natomiast przekładnia - 79 kg.

Rozdajemy kursy bezpiecznej jazdy

Efekt współpracy tego tandemu to 100 km/h na prędkościomierzu po 2,9 s, prędkość maksymalna równa 350 km/h i średnie zużycie paliwa na poziomie 17 l/100 km.

Następca Murcielago czerpie z rozwiązań stosowanych w F1. Dzięki zastosowaniu żywicy epoksydowej zbrojonej włóknami węglowymi (CFRP), monokok Aventadora waży zaledwie 147,5 kg i może pochwalić się wyjątkową sztywnością. Konstrukcja wykonanego z kutego aluminium zawieszenia wykorzystuje z kolei poziomo umieszczone amortyzatory (układ pushrod) i układ hydraulicznego podnoszenia, zdolny za naciśnięciem przycisku podnieść przód o 4 cm, co umożliwia Aventadorowi pokonanie np. progu zwalniającego.

ZOBACZ TAKŻE:

Przyszłość Lamborghini

Żegnaj, Murcielago! - WIDEO

Lamborghini Gallardo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.