Boullier: Współpracujemy z Kubicą

Szef zespołu Lotus Renault Eric Boullier po GP Turcji odwiedził w szpitalu Roberta Kubicę i zaznaczył, że zespół cały czas utrzymuje kontakt ze swoim kierowcą. - Robert wciąż jest bardzo zaangażowany w rozwój zespołu, jest w stałym kontakcie z inżynierami - deklaruje Francuz

Boullier przyleciał do włoskiego szpitala prosto ze Stambułu.

- Rozmawialiśmy o ostatnich poprawkach w bolidzie, chciał wiedzieć wszystko o elementach nowego R31, oponach i strategii. Robert wciąż jest bardzo zaangażowany w rozwój zespołu, utrzymuje kontakt z inżynierami. Informujemy go o każdej ważnej decyzji jaką podejmujemy. Nawet jeśli nie przebywa z nami przez cały rok, wciąż jest bardzo istotną częścią rodziny Lotus-Renault - zakończył Boullier.

Szef Renault jest zadowolony z postępów w leczeniu. - Robert zrobił kolejny krok w dojściu do sprawności. Lekarze są zaskoczeni szybko poprawiającą się kondycją. Teraz reszta jest kwestią czasu. Mimo to Robert nie należy do najcierpliwszych osób na świecie, więc zdaje sobie sprawę, że rehabilitacja może potrwać długo - powiedział Francuz.

Robert Kubica we wtorek przeszedł niewielką operację usunięcia zrostów, które wpływają na funkcjonalność mięśni przedramienia i łokcia. Planowane są dalsze zabiegi, ale ich termin nie został jeszcze ustalony. Polski kierowca przeszedł już pierwszą część rehabilitacji. Teraz czeka go trudniejsza faza, mająca przywrócić sprawność uszkodzonej ręce.

Źródło: wm/Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Ostatnie testy nowego BMW M5 na torze

BMW M5 (E60) - TEST

BMW M5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.