Hyundai i40 sedan | Pierwsze zdjęcia

Model i40 został pokazany dwa miesiące wcześniej w Genewie, ale był to jedynie model kombi. Teraz przyszła pora na oczekiwanego sedana. Pierwsze zdjęcia pokazują, że Koreańczycy wciąż szybko się uczą i potrafią nadrabiać zaległości

Salon samochodowy w Barcelonie nie należy do najważniejszych imprez tego typu nawet w samej Europie, jednak to właśnie tu Hyundai zdecydował się pokazać swojego nowego sedana klasy średniej.

Hyundai i40 został zaprojektowany w ośrodku badawczym w Rüsselsheim specjalnie pod europejskie gusta. Jego konstrukcja opiera się na zmodyfikowanej płycie podłogowej nowej Sonaty, ale i40 z pewnością będzie się lepiej prowadził od nastawionej na komfort siostrzyczki.

Do wyboru będą dwa diesle 1,7 l. o mocy 115 (Blue Drive) i 136 KM. Ten ostatni będzie prawdopodobnie najchętniej wybierany przez klientów. Pod maską będzie montowany także benzynowy silnik o pojemności 2,0 l. z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 177 KM. Współpracując z sześciobiegową skrzynią ręczna ma zapewnić przyspieszenie 0-100 km/h w 9,7 s. Oszczędni wcale nie muszą sięgać po diesle, gdyż średnie zużycie benzyniaka to zaledwie 6,7 l/100 km.

Hyundai i40 kombi na niektórych rynkach trafi do sprzedaży jeszcze w połowie tego roku. Na sedana trzeba będzie poczekać do stycznia. Już w 2012 r. Hyundai zamierza sprzedać 60 tys. sztuk i40 i tym samym pobić Toyotę Avensis. Patrząc na wygląd nowego Hyundaia nie wydaje się to wcale nierealne.

Marcin Lewandowski

Salon Genewa 2011 | Hyundai i40 kombi

Używane: Hyundai Atos (1997-2008)

Samochody: Hyundai Sonata - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.