Samochodowe festiwale

Dziś rusza festiwal filmowy w Cannes, to znakomita okazja do promocji samochodów na czerwonym dywanie

Marki samochodowe coraz chętniej angażują się w imprezy, które niekoniecznie łączą się bezpośrednio z motoryzacją, ale cieszą się dużym prestiżem. Lexus upodobał sobie pokazy mody, a Renault I Mercedes podjęły jeszcze ambitniejsze wyzwanie. Od 28 lat Renault jest oficjalnym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Historia związków Renault z dziesiątą muzą ma już ponad wiek. Zaczęło się od pierwszego filmu braci Lumiere, w którym Louis Renault wystąpił za kierownicą swojego samochodu typu A.

Maratony filmowe są znakomitą okazją do promocji. Nie tylko przyciągają celebrytów, ale również niosą ze sobą duży ładunek emocji podejmują ważne tematy i opisują historię. Od dziś do 22 maja Renault Latitude będzie woził aktorów i inne osobistości zaproszone na festiwal.

Renault bierze również udział w tworzeniu filmów. Samochody Renault wystąpiły w tak słynnych filmach, jak: I Bóg stworzył kobietę, Zabójczy widok (z cyklu o Jamesie Bondzie) oraz Goście, goście, a ostatnio Godziny szczytu 3 i Une Affaire d'Etat.

Ale nie tylko Renault i nie tylko za granicą tak mocno angażuje się w sztukę filmową. Również w Polsce pojawiają się takie mecenaty. Mercedes był partnerem międzynarodowego festiwalu Off Plus Camera, który odbył się w kwietniu tego roku w Krakowie. Na przeglądzie kina niezależnego Mercedesami jeździli tacy celebryci jak znany choćby z filmu Pulp Fiction Tim Roth, gwiazda Bollywoodu Amitabh Bachchan, czy Anna Mucha.

Filmowa kariera Mercedesa w Polsce zaczęła się latem 1939 roku, gdy nowy model 170 V pojawił się na planie filmu "Złota maska" zrealizowanego przez wytwórnię Elektra - Film. Melodramat Jana Fethke miał swoją premierę już podczas okupacji. Samochody z gwiazdą ma masce pojawiały się m.in. w filmach Barei, Wajdy, Kieślowskiego, czy Machulskiego, ale to temat na inny materiał.

Szczepan Mroczek

Zobaczcie jak Mercedes promuje się w USA:

 

Mercedes R 350 CDI L 4Matic | Za kierownicą

Mercedes C 200 CGI | Za kierownicą

Mercedes SLK - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.