Audi nie chce być gorsze od Nissana

Kilka miesięcy Nissan temu przedstawił produkcyjną wersję Murano w wersji cabrio. Auto przyjęte zostało dość chłodno, ale najwidoczniej ktoś w Ingolstadt doszedł do wniosku, że taki samochód może się sprzedawać

Tak się składa, że Audi ma w swoim portfolio podobny model. Co prawda koncepcyjny, ale zawsze to połowa roboty z głowy. Pamiętacie studyjnego Cross Cabriolet Quattro, zaprezentowanego w 2007 roku w Los Angeles? Prototyp zbudowano na płycie podłogowej modeli A4 i A5. Auto było dość duże, mierzyło 4,61 m długości, 1,91 szerokości i 1,63 wysokości i mogło pochwalić się rozstawem osi wynoszącym 2,81 m. Czyli nie tylko lans, ale też funkcjonalność i komfort?

Dwudrzwiowy, otwarty crossover Nissana - Murano CrossCabriolet

Jako, że prototyp pokazany w LA był zwiastunem modelu Q5, współczesne CrossCabrio byłoby najprawdopodobniej zbudowane na bazie tegoż właśnie. Oficjalnie nikt z Ingolstadt nie potwierdził, że otwarty crossover dostał zielone światło, ale na stronach portalu AutoExpress - zaskakująco dobrze poinformowanego w temacie - można przeczytać, że samochód będzie gotowy już w przyszłym roku.

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy, podobnie jak w modelu studyjnym, auto będzie mogło pomieścić cztery osoby, które na pokład dostaną się jednym z dwojga drzwi. Firma nie zamierza też rezygnować z miękkiego dachu. Po części dlatego, że za sprawą - typowych dla kabrioletów - dodatkowych wzmocnień nadwozia auto będzie i tak ważyć sporo ponad 1700 kg.

Audi jest ponoć gotowe wypuścić limitowaną, liczącą ok. 500 egzemplarzy serię kabrioletu, który byłby produkowany najprawdopodobniej w zakładach Magna-Steyr. Cena? Zdaniem dziennikarzy z AutoExpress Audi wyceniło go na około 46 tys. euro.

I jak Wam się podoba ten pomysł? Czekamy na Wasze opinie i głosy w sondażu (poniżej).

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A6 - skaza na honorze

Audi Q3, zmora BMW

Audi Q5

Twoim zdaniem, ten samochód:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.