VW Golf GTI Edition 35

W tym roku przypada trzydziesta piąta rocznica urodzin pierwszego prawdziwego hot-hatcha, prekursora wszystkich sportowych kompaktów: Golfa GTI. Z tej okazji Volkswagen przygotował limitowaną serię Edition 35

W 1976 roku Volkswagen wypuścił na rynek pierwszą serię Golfa GTI. Nie był ani pierwszym hot-hatchem na świecie (Renault 5 Alpine zadebiutował wsześniej tego samego roku), ani tym bardziej pierwszym małym autem z mocnym silnikiem, ale z pewnością był pierwszym sportowym kompaktem dla mas.

Te 35 lat produkcji Volkswagen postanowił uczcić wypuszczając specjalną wersję limitowaną Edition 35. W stosunku do zwykłego GTI wprowadzono kilka nowych elementów, które powinny ucieszyć potencjalnych klientów. Należą do nich nowe obręcze kół, przydymione klosze lamp, przyciemnione szyby oraz czarny grill i lusterka boczne. Aby przechodzień mógł mieć pewność, że ma do czynienia z wersją limitowaną na przednich błotnikach pojawiły się emblematy "35". Znajdziemy je także na oparciach przednich foteli. Do mniej rzucających się w oczy nowych detali należy m.in. gałka skrzyni biegów.

Wygląd to nie jedyne zmiany, jakie znajdziemy w Golfie GTI Edition 35. Auto skierowane jest do miłośników szybkiej jazdy, więc zadbano też o wzrost mocy do 235 KM. Niestety póki co Volkswagen skąpi dalszych informacji technicznych.

Debiut Golfa GTI Edition 35 odbędzie się 1 czerwca podczas corocznej imprezy organizowanej w miejscowości Wörthersee, ale zamówienia można składać już od 12 maja. Ceny w Niemczech zaczynać się będą od 30 425 euro.

Oceń to auto w sondażu poniżej.

Marcin Lewandowski

VW Golf Cabrio | Galeria

VW uczci Golfa GTi na Nürburgringu

Samochody: VW Golf GTI - ogłoszenia motoryzacyjne

VW Golf GTI Edition 35 jest
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.