Całe miasto na desce rozdzielczej

Szykuje się rewolucja w samochodowych systemach nawigacji! Inżynierowie Volkswagena we współpracy z naukowcami z MIT opracowali i obecnie testują prototyp GPS'a, który do wyświetlania trójwymiarowej mapy wykorzystuje całą powierzchnię deski rozdzielczej

Koniec z filigranowymi, ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami! Teraz, żeby sprawdzić wskazówki GPS'a kierowca nie będzie musiał odrywać wzroku od przedniej szyby. Trójwymiarowa mapa okolicy będzie bowiem wyświetlana - dosłownie - na desce rozdzielczej. Nie wiemy na jakiej zasadzie działa nowatorski system, ale trzeba przyznać, że robi wrażenie. Po zaprogramowaniu trasy, oprócz samej mapy i wskazówek dotyczących przejazdu, wyświetla również informacje o mijanych sklepach, restauracjach i innych punktach, które kierowca mógłby chcieć odwiedzić.

Wypada wspomnieć, że trójwymiarowy GPS to tylko jedna z wielu funkcji systemu AIDA 2.0, nad którym pracują amerykańscy naukowcy. Za jego pośrednictwem można sterować niemal wszystkimi urządzeniami samochodu, z radiem czy klimatyzacją na czele. Tylko jak to zrobić bez przycisków? Za pomocą poleceń głosowych oraz... ruchów dłonią w powietrzu. Witaj samochodowy Star Treku!

Poniższy filmik prezentuje działanie nowatorskiego systemu.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan 370Z kontra kurczak | Wideo

Volkswagen Polo R WRC

Audi A6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.