Mercedes G: Edition Select i BA3

Mercedes wypuszcza na rynek dwie serie limitowane "Gelandy". Jedna z nich związana jest z planowanym zakończeniem produkcji krótkiej wersji terenowej legendy

Kupując pięciodrzwiowe kombi G 500 za kwotę 6 735 euro (w Niemczech) można dokupić pakiet wyróżniający go nie tylko spośród potoku aut, ale także innych terenowych Mercedesów. Klient otrzyma dwubarwne nadwozie (zderzaki i nadkola w kolorze czarnym), pasujące do tego pięcioramienne czarne obręcze o średnicy 18" oraz układ wydechowy AMG. Tyle widać z zewnątrz. W środku na kierowcę czeka dwubarwna tapicerka skórzana i czarne listwy wykończeniowe polerowane na błysk.

Miłośnicy Gelandy, którzy zastanawiali się nad zakupem krótkiego egzemplarza stają przed ostatnią szansą. BA3 Final Edition - jak sama nazwa wskazuje - to już ostatnia seria tego modelu.

Do wyboru są dwie wersje silnikowe: wysokoprężny G 350 BleuTEC i benzynowy G 500. Pierwszy to sześciocylindrowy trzylitrowy turbodiesel o mocy 211 KM i momencie 540 Nm. Drugi to potężne V8 o pojemności 5,5 l. generujące 388 KM i 530 Nm momentu obrotowego. Obie jednostki współpracują z siedmiobiegowym automatem 7G-Tronic przekazującym dalej poprzez reduktor stały napęd na obie osie. Kierowca ma do dyspozycji także szereg elektronicznych systemów wspomagających i trzy pełne blokady mechanizmów różnicowych.

W stosunku do "zwykłych" wersji sprzedawanych dotąd BA3 Final Edition otrzyma całą masę chromowanych dodatków, drewniane wykończenie deski rozdzielczej, specjalną skórzaną tapicerkę, czy klimatyzowane fotele. Oczywiście w standardzie. Lista opcji jak zwykle w Mercedesie jest bogata.

Ceny w Niemczech:

G 350 BlueTEC BA3 Final Edition: 90 511.40 euro G 500 BA3 Final Edition: 100 685.90 euro

Marcin Lewandowski

Mercedes E 63 AMG z biturbo

Z najwyższej półki | Mercedes 300 Sc Coupé

Samochody: Mercedes G - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.