BMW M1 jak nowe

31 lat i 4,4 tys. przejechanych kilometrów - oto historia tego egzemplarza BMW M1 w pigułce. Dodajmy, jednego z 456 w ogóle wyprodukowanych

Nowe BMW M1 (E26) kosztowało przed laty 100 tys. marek, czyli równowartość czterech nieźle wyposażonych egzemplarzy BMW 323i.

Od M1 na dobre rozpoczęła się historia M GmbH - nadwornego tunera samochodów z biało-niebieską szachownicą na masce. Zaprezentowane jesienią 1978 roku, do dziś pozostaje jedynym modelem BMW z umieszczonym centralnie silnikiem. Rzędowa "szóstka" o pojemności 3,5 litra generowała moc 277 KM i współpracowała z 5-biegową, ręczną skrzynią. M1 rozpędzało się do setki w 5,6 s i mogło mknąć z prędkością 260 km/h.

Prezentowany egzemplarz trafił na aukcję internetową eBay, ale nie znalazł nabywcy gotowego wyłożyć sumę, która pozwoliłaby przekroczyć barierę ceny minimalnej. Właściciel nie zdradza, ile na ile dokładnie wycenia swoje BMW M1. Podkreśla za to, że auto ma symboliczny przebieg 4,4 tys. km i jest w oryginalnym stanie oraz najbardziej pożądanym kolorze Henna Red. Po 25 latach garażowania w niemieckiej posiadłości zostało eksportowane do USA.

Marcin Sobolewski, źródło: eBay

ZOBACZ TAKŻE:

To już 25 lat - historia BMW M5 - CZYTAJ TUTAJ

25 lat BMW z napędem na 4 koła

BMW serii 5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.