Polak zwycięża w pierwszej eliminacji Scirocco R Cup

Debiutujący w Pucharze Scirocco R Mateusz Lisowski zwyciężył w inaugurującym wyścigu na torze Hockenheim

Wyścig rozpoczął się przy słonecznej pogodzie, temperatura powietrza wynosiła 27 st. Celsjusza. Tuż po starcie Mateusz Lisowski wyprzedził Daniela Lloyda, awansując na pierwsze miejsce i pozycji tej nie oddał aż do mety. Adam Gładysz świetnie rozpoczął, na prostej startowej uporał się z dwoma konkurentami, a na kolejnym okrążeniu wywalczył ósmą pozycję, na której ukończył wyścig. Jako drugi linię mety minął Brytyjczyk Daniel Lloyd, punkty za trzecie miejsce zgarnął Aditya Patel.

Wśród legend sportu motorowego, którzy uświetnili inauguracyjny wyścig na torze Hockenheim najlepiej zaprezentował się były kierowca Formuły 1 i mistrz DTM z 1993 roku Nicola Larini. Dzięki dobrej taktyce korzystania z przycisku "push-to-pass" udało mu się wyprzedzić na ostatnich okrążeniach kilku rywali i zająć miejsce na podium. Na piątym miejscu wyścig ukończył Uwe Alzen. Johnny Cecotto startujący z 19 pozycji, linię mety minął jako jedenasty.

Jeżeli ktoś przed rozpoczęciem sezonu powiedziałby mi, że wygram pierwszy wyścig, uznałbym go za szaleńca. O zwycięstwie zadecydował fakt, że bardzo szybko wyprzedziłem Daniela Lloyda. Jestem naturalnie bardzo dumny z tego, że minąłem linię mety przed takimi nazwiskami, jak Nicola Larini, Johnny Cocetto czy Kurt Thiim - powiedział po wyścigu jego zwycięzca, Mateusz Lisowski

Przypomnijmy - pucharowe Scirocco R wyposażone jest w dwulitrowy silnik turbo zasilany biogazem. Dzięki użyciu kilku elementów z włókna węglowego auto waży 1210 kg. Charakterystycznym elementem samochodu jest przycisk "push-to-pass", dzięki któremu kierowca może podczas wyścigu zwiększyć moc silnika z 225 do 275 KM, co ułatwia wyprzedzanie. Wersja przygotowana na sezon 2011 prezentuje się bardzo agresywnie. Wloty powietrza z przodu i na pokrywie silnika umożliwiają lepsze chłodzenie, duży tylni spoiler zapewnia 45 kg dodatkowego docisku na oś tylną i lepszą stabilność podczas jazdy.

Scirocco R Cup składa się z ośmiu eliminacji. Następna zostanie rozegrana na torze w austriackim Spielberg w pierwszy weekend czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

Auta serii DTM w Polsce

Verva Street Racing wraca do Warszawy!

Volkswagen Scirocco - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.